OpenAI prezentuje GPT-4 Turbo. Sztuczna inteligencja ponoć jeszcze nigdy nie była tak potężna | Wiadomości | CrypS.

OpenAI prezentuje GPT-4 Turbo. Sztuczna inteligencja ponoć jeszcze nigdy nie była tak potężna

GPT-4 Turbo

Każda kolejna konferencja OpenAI przybliża nas do apokalipsy? Firma ogłosiła w poniedziałek, że stworzyła nowy, potężniejszy model swojego chatbota opartego na sztucznej inteligencji – GPT-4 Turbo.


ChatGPT w nowej odsłonie

ChatGPT to dziś nie tylko chatbot. To program, z którego korzysta obecnie około 100 milionów aktywnych użytkowników tygodniowo. Mało tego. Ponad 92% spółek z listy Fortune 500 korzysta z tej platformy, co oznacza wzrost w porównaniu z 80%, jakie zarejestrowano w sierpniu. Jak na razie AI, mimo obaw wielu osób, nie wypiera ludzi z rynku pracy. Raczej pełni funkcję asystenta ludzi.

Teraz na rynek trafi GPT-4 Turbo. Jak na razie jest dostępny, ale w wersji “zapoznawczej” i tylko dla programistów. Pozostałym użytkownikom zostanie udostępniony w nadchodzących tygodniach.

To nie koniec. OpenAI przekazało też, że obniża ceny właśnie dla programistów. Pokazuje to, że wraz z rozwojem technologii dostęp do niej jest prostszy i tańszy.

Co zmienia wersja Turbo?

Przejdźmy do najważniejszego. Co zmienia wersja Turbo? Przede wszystkim wykorzystuje pulę informacji do kwietnia 2023 r. (“zwykła czwórka” zatrzymała się na wrześniu 2021 r.). Powoli znika nam więc problem dot. tego, że chatbot AI jest “karmiony” starymi danymi o świecie. Zapewne kolejna wersja odpowie nam już nawet na pytanie, kto wygrał wybory parlamentarne w Polsce w październiku 2023 r.

GPT-4 Turbo oznacza też rozwój funkcjonalności modeli językowych. Oferuje okno kontekstowe o rozdzielczości wynoszącej 128 tys. Brzmi skomplikowanie, ale w praktyce oznacza to, że program będzie lepiej radził sobie z analizowaniem skomplikowanych zapytań i łatwiej wyłapywał różne konteksty. Może to pomóc w tworzeniu skomplikowanych analiz i tworzeniu bardziej złożonych tekstów.

Zwiększone zostały też zdolności dot. przetwarzania podpowiedzi obrazowych. To zaś zwiększy zapewne zastosowanie AI firmy w dziedzinach takich jak projektowanie, medycyna i edukacja.

Do tego dochodzi rozwiązanie trochę przypominające ideę otwartego kodu. Każdy z subskrybentów ChatGPT Plus będzie bowiem mógł utworzyć własną wersję chatbot i umieścić ją np. w swoim sklepie internetowym. Dzięki temu “kuzyni” oryginalnego ChataGPT będą mogli “pracować” w innych miejscach w sieci, na przeznaczonych dla siebie etatach.

GPT-4 Turbo

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.