Ofiara BitConnect uprowadziła ostatnio dwie osoby, by odzyskać swoje środki | Wiadomości | CrypS.

Ofiara BitConnect uprowadziła ostatnio dwie osoby, by odzyskać swoje środki

Porwanie

Służby Indii aresztowały pewnego mężczyznę pod zarzutem porwania dwóch pracowników BitConnect, słynnej kryptopiramidy. Shailesh Babulal Bhatt, bo o nim mowa, chciał w ten sposób odzyskać środki, jakie stracił, inwestując w scam.


  • Ofiara BitConnect porwała dwóch pracowników tego projektu.
  • Chciała w ten sposób odzyskać środki z tej piramidy finansowej.

Ofiara BitConnect popełnia jeszcze gorsze przestępstwo

Indyjskie organy ścigania aresztowały mężczyznę podejrzanego o porwanie dwóch osób powiązanych BitConnect.

Z oświadczenia z 17 sierpnia opublikowanego przez Indian Enforcement Directorate (ED) z Ahmedabadu dowiadujemy się, że Shailesh Babulal Bhatt stracił pieniądze inwestując w BitConnect Coina, kryptowalutę powiązaną z obecnie nieistniejącą już firmą BitConnect.

Bhatt postanowił, że odzyska pieniądze, jakie “włożył” w tę piramidę. Razem ze swoimi wspólnikami porwał dwóch pracowników  BitConnect. Wymusił od nich aż 2091 bitcoinów, 11 000 litecoinów i ok. 1,7 miliona USD. Potem uwolnił obu nieszczęśników.

Tyle że sprawą zainteresowały się służby. W ramach śledztwa dowiedziano się, że Bhatt zapłacił swoim wspólnikom 34 miliony USD. Była to zapłata za „aktywny udział” w porwaniu i wymuszeniu. Środki, jakie przejęli pracownikom piramidy, mężczyźni wydali na inne aktywa, m.in. na zakup złota.

Bhatt został aresztowany 13 sierpnia na mocy indyjskiej ustawy o zapobieganiu praniu pieniędzy (PMLA) i przebywa w areszcie.

Organ ścigania twierdzi, że odzyskał już „ruchomości i nieruchomości” o wartości 52 milionów USD. Tyle że śledztwo nadal trwa.

Nie ufaj faraonom!

BitConnect wystartował w 2016 r., zaś upadł już w 2018 roku. Jeżeli wierzyć oficjalnym danym, aż 4000 osób z 95 krajów straciło na tej wątpliwej inwestycji ok 2,4 miliarda USD. To szacunki, straty mogły być wyższe.

Założyciel Bitconnect, Satish Kumbhani, został oskarżony przez Departament Sprawiedliwości (DOJ) w lutym 2022 r. o prowadzenie domniemanej piramidy finansowej za pośrednictwem programu pożyczkowego BitConnect. Problem w tym, że miejsce jego pobytu jest nadal nieznane.

Amerykański promotor projektu, Glenn Arcaro, przyznał się do zarzutu zawiązania “spisku”. Stało się to we wrześniu 2021 r. Został po niemal roku skazany na 38 miesięcy więzienia.

Z kolei John Bigatton, inny lider Bitconnect, został skazany przez sąd okręgowy w Sydney w lipcu za udzielanie nielicencjonowanych porad finansowych.

A poniżej zamieszczamy słynne nagranie z eventu promującego tę piramidę finansową. Uwaga, by nie opluć tylko sobie ekranu ze śmiechu 😉

Porwanie

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.