Odejście Johnsona jako brytyjskiego premiera. UK Crypto Ambitions zawieszone? | Wiadomości | CrypS.

Odejście Johnsona jako brytyjskiego premiera. UK Crypto Ambitions zawieszone?

Anna Sutowicz
Wielka Brytania chce być globalnym centrum kryptowalut

Odejście Borisa Johnsona jako premiera Wielkiej Brytanii pozostawia poważne pytanie: Jaki będzie przyszły kierunek polityki kryptowalutowej w kraju?


Wielka Brytania jeszcze niedawno deklarowała zamiar zyskania pozycji globalnego centrum kryptowalut. Jednakże, wiele wskazuje na to, że rezygnacja Borisa Johnsona jako premiera, zakłóci program legislacyjny rządu dotyczący stablecoinów.

Kiedy rezygnację złożył szef skarbu, Rishi Sunaka, nastąpiła fala rezygnacji z rządowych stanowisk, która spowodowała, że odejście Johnsona było nieuniknione.

Były obietnice

Rządząca Partia Konserwatywna Johnsona musi teraz wybrać nowego lidera. Jeszcze w środę Jon Cunliffe, wicegubernator Bank of England obiecywał ustawę o stablecoinach do sierpnia. Mimo tego, że branża wcześniej chwaliła jasność regulacyjną Wielkiej Brytanii, to teraz przyszłość ustawy stoi pod wielkim znakiem zapytania. Przy blisko 50 rezygnacjach w ostatnich dniach, nie jest pewne, czy pozostało wystarczająco dużo ministerialnej siły roboczej, by zrealizować projekt ustawy. Pojawia się dodatkowo pytanie, czy następna administracja będzie równie przychylna Web3, jak administracja Johnsona?

Kto zajmie miejsce Johnsona?

Kandydatów na miejsce Borisa Johnsona jest sporo. Swoją kandydaturę zasugerował na przykład Steve Baker, prawodawca, który wcześniej zasiadał w Komitecie Skarbu Izby Gmin i był ministrem do spraw Brexitu. Wcześniej wypowiadał się na temat kryptowalut. W swoim oświadczeniu parlamentarnym z 2014 roku powiedział, że z zadowoleniem przyjmuje kryptowaluty jako sposób odejścia od państwowych pieniędzy:

Każda przeszkoda w tworzeniu alternatywnych walut w ramach zwykłego prawa handlowego powinna zostać usunięta.

Dodał jednak, że bitcoin jest „niedoskonały i prawdopodobnie skazany na zagładę”.

Jednak, komentarze wygłoszone blisko 10 lat temu mogą dać niewielki wgląd w kierunek strategiczny nowego premiera. A brytyjska klasa polityczna pozostawiła niewiele wskazówek do kontynuacji.

Niepokojące jest dodatkowo to, że według raportu sporządzonego przez grupę rzeczniczą i badawczą SEC Newgate UK prawodawcy Wielkiej Brytanii niemalże milczeli na temat kryptowalut i technologii blockchain. A to zwiększa ryzyko, że ten kraj stanie się „laggardem” w rozwijającym się sektorze.

Wielka Brytania chce być globalnym centrum kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.