Od dziś nie kupimy już Tethera (USDT) na Binance. Giełda ma ważny komunikat dla użytkowników
Wraz z początkiem kwietnia na giełdzie Binance został wyłączony handel spot największym ze stablecoinów, czyli tokenem USDT od firmy Tether. Jest jednak kilka istotnych kwestii z tym związanych, o których warto wiedzieć.
- Od 1 kwietnia na giełdzie Binance nie działa handel spot w parze z USDT.
- Dotyczy to wyłącznie klientów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).
- Tetherem można jednak wciąż handlować na rynku kontraktów terminowych.
- Przechowywanie tego tokena na portfelach giełdowych również jest dostępne.
Co dalej z Tetherem w Europie?
Jak wiadomo, emitent największego ze stablecoinów, firma Tether, nie uzyskała licencji MiCA, pozwalającej jej na oferowanie handlu tokenem USDT na giełdach kryptowalut na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).
W związku z tym topowa kryptowaluta została usunięta z order booków z większości CEX-ów, które musiały się dostosować do najnowszych regulacji Unii Europejskiej.
Token ten z dniem wczorajszym zakończył swój handel na rynku spot giełdy Binance, co było już zapowiadane od jakiegoś czasu.
⚠️Last Reminder from Binance$USDT #Tether delisting from exchanges pic.twitter.com/ZaZdUrbaWP
— inevitable360 (@inevitable360) March 31, 2025
Warto jednak mieć na względzie to, że wszyscy klienci tej platformy w dalszym ciągu mają prawo do przechowywania swoich zasobów USDT w portfelach giełdowych (chociaż z założenia nie jest to rozsądne rozwiązanie, ponieważ na CEX-ach należy trzymać wyłącznie te środki, które zamierzamy w najbliższym czasie upłynnić lub wymienić na inne aktywa).
Tokenem USDT można jednak wciąż handlować na rynku kontraktów terminowych.
Nie tylko największy ze „stabli” zniknął z rynku spot na Binance. Zdelistowano również inne tokeny, których emitentom nie udało się sprostać nowym dyrektywom wynikającym z rozporządzenia MiCa.
Od dziś nie kupimy również na Binance tokenów FDUSD, TUSD, USDP, DAI, AEUR, UST, USTC i PAXG.
To, co jest również istotne, to fakt, że samo posiadanie ich i przechowywanie nie jest zakazane w Europie. Każdą z wyżej wymienionych kryptowalut można przesłać z adresu giełdowego na zewnętrzny portfel.
Od kilku tygodni jednak, w związku z zasadami wynikającymi z ustawy Travel Rule, giełda poprosi nas o wskazanie, czy środki są przesyłane na nasz zewnętrzny adres czy może inną giełdę.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->