Norweskie władze konfiskują 5,9 mln USD skradzione z Axie Infinity | Wiadomości | CrypS.

Norweskie władze konfiskują 5,9 mln USD skradzione z Axie Infinity

Redakcja
axie infinity

Norweskie organy ścigania zajęły 60 milionów koron (5,9 miliona dolarów) skradzionych z sidechaina gry Axie Infinity – Ronin. Poinformowała o tym Krajowa Dyrekcja Śledcza ds. Przestępstw Gospodarczych i Środowiskowych.


Wraz z FBI udało im się wyśledzić większość pieniędzy. Agencja powiedziała, że była to największa konfiskata kryptowalut zainicjowana przez norweską policję.

Hack Ronin

Przypomnijmy, że w marcu 2022 roku północnokoreańscy hakerzy z Lazarus Group wykorzystali exploit w sidechainie Ronin i wycofali kryptowaluty o szacunkowej wartości 625 milionów dolarów.

Większość pieniędzy wyprali za pośrednictwem miksera Tornado Cash, który później znalazł się pod amerykańskimi sankcjami.

We wrześniu funkcjonariusze organów ścigania, wspomagani przez firmę analityczną blockchain Chainalysis, przejęli ponad 30 milionów dolarów w skradzionej kryptowalucie.

Z powodu ataku, sieć Ronin była wyłączona przez kilka miesięcy. Została ponownie uruchomiona pod koniec czerwca zeszłego roku.

axie infinityreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.