Tornado Cash blokuje użytkowników objętych sankcjami | Wiadomości | CrypS.

Tornado Cash blokuje użytkowników objętych sankcjami

Zerelik Maciej
tornado cash

Adresy, na które nałożono sankcje, nie będą mogły wchodzić w interakcje z frontendem Tornado Cash, ale nie przeszkadza im to w interakcji z smart kontraktem.


Firma Tornado Cash rozpoczęła blokowanie dostępu do frontendu adresom, na które nałożono sankcje.

Zespół stojący za protokołem Ethereum, który służy do zachowania prywatności transakcji, opublikował w piątek tweet. Potwierdził w nim wykorzystanie kontraktu wyroczni od Chainalysis, do blokowania adresów Ethereum, które zostały objęte sankcjami przez Urząd Kontroli Aktywów Zagranicznych. Firma napisała:

Zachowanie prywatności finansowej jest niezbędne do zachowania naszej wolności, jednak nie powinno się to odbywać kosztem nieprzestrzegania przepisów

Ogłoszenie zawierało link Etherscan do kontraktu Chainalysis, który wskazuje, że od 10 marca do listy dodano trzy adresy.

Komunikat pojawia się dzień po tym, jak okazało się, że północnokoreańska grupa Lazarus Group stoi za wartym ponad 600 milionów dolarów atakiem na Ronin Network. Departament Skarbu wydał aktualizację informującą, że dodał adres Ethereum 0x098B716B8Aaf21512996dC57EB0615e2383E2f96 do listy sankcji. Chainalysis opublikował następnie tweeta potwierdzającego, że oznaczył ten adres w swoich produktach.

tornado cash
reklama
reklama