Tornado Cash blokuje użytkowników objętych sankcjami | Wiadomości | CrypS.

Tornado Cash blokuje użytkowników objętych sankcjami

Maciej Żerelik
tornado cash

Adresy, na które nałożono sankcje, nie będą mogły wchodzić w interakcje z frontendem Tornado Cash, ale nie przeszkadza im to w interakcji z smart kontraktem.


Firma Tornado Cash rozpoczęła blokowanie dostępu do frontendu adresom, na które nałożono sankcje.

Zespół stojący za protokołem Ethereum, który służy do zachowania prywatności transakcji, opublikował w piątek tweet. Potwierdził w nim wykorzystanie kontraktu wyroczni od Chainalysis, do blokowania adresów Ethereum, które zostały objęte sankcjami przez Urząd Kontroli Aktywów Zagranicznych. Firma napisała:

Zachowanie prywatności finansowej jest niezbędne do zachowania naszej wolności, jednak nie powinno się to odbywać kosztem nieprzestrzegania przepisów

Ogłoszenie zawierało link Etherscan do kontraktu Chainalysis, który wskazuje, że od 10 marca do listy dodano trzy adresy.

Komunikat pojawia się dzień po tym, jak okazało się, że północnokoreańska grupa Lazarus Group stoi za wartym ponad 600 milionów dolarów atakiem na Ronin Network. Departament Skarbu wydał aktualizację informującą, że dodał adres Ethereum 0x098B716B8Aaf21512996dC57EB0615e2383E2f96 do listy sankcji. Chainalysis opublikował następnie tweeta potwierdzającego, że oznaczył ten adres w swoich produktach.

tornado cashreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.