Nie żyje John McAfee! | Wiadomości | CrypS.

Nie żyje John McAfee!

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
John McAfee znaleziony martwy w hiszpańskim więzieniu

Twórca pierwszego oprogramowania antywirusowego i inwestor kryptograficzny John McAfee nie żyje. 75-letni mężczyzna został znaleziony martwy w celi hiszpańskiego zakładu karnego, zaledwie kilka godzin po orzeczeniu sądu, że zostanie poddany ekstradycji, aby postawić mu zarzuty w USA. Nie obeszło się jednak bez teorii spiskowych, mówiących o tym, że przedsiębiorca nadal żyje lub, że samobójstwo zostało upozorowane.

John McAfee nie żyje

John McAfee, którego większość z nas kojarzy z pierwszym w pełni komercyjnym oprogramowaniem antywirusowym, zmarł w więziennej celi doności New York Post. Jego prawnik poinformował, iż przyczyną śmierci było samobójstwo. Programista powiesił się tuż po otrzymaniu informacji o zgodzie sądu na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. McAfee czekał na ekstradycję do USA, aby stanąć przed sądem pod zarzutem oszustwa podatkowego i prania pieniędzy.

Za co ekscentryczny przedsiębiorca był ścigany?

W październiku 2020 roku funkcjonariusze organów ścigania aresztowali John’a McAfee na wniosek władz amerykańskich. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła przeciwko niemu pozew za promowanie kryptograficznych projektów ICO, które wygenerowały ponoć 13 milionów dolarów zysku, a amerykański Departament Sprawiedliwości za uchylanie się od płacenia wszystkich swoich podatków od 2014 do 2018 roku. Maksymalna kara dla programisty mogła wynieść nawet do stu lat więzienia. Warto dodać, że McAfee, który przebywał w hiszpańskim więzieniu, powiedział, że z jego kryptowalutowej fortuny nie zostało nic, a wszystkie inne aktywa zostały skonfiskowane.

#McAfeeDidntKillHimself

Obecnie najpopularniejszym tematem w mediach społecznościowych jest John McAfee oraz jego samobójcza śmierć, która według wielu była upozorowana. Głównym argumentem osób tak uważających są tweety McAfee’go z 2019 roku mówiące o tym, że jeżeli kiedykolwiek zostanie opublikowana informacja o jego śmierci w związku z samobójstwem, oznacza to, że jest nieprawdziwa.

Drugim arguementem, który podają zwolennicy tej teorii, jest ukryte bogactwo dawnego programisty i wykupienie swojej drogi na wolność przy pomocy skorumpowanych rządów. Podejrzanym według wielu jest również fakt, że McAfee popełnił samobójstwo tuż przed ekstradycją do Stanów Zjednoczonych, gdzie potencjalne wyjście z więzienia tam byłoby praktycznie niemożliwe.

Na dodatek po jego ogłoszonej już śmierci na oficjalnym instagramie John’a pojawił się post z literą “Q”. Niektórzy uważają, że to nawiązanie to QAnon (określanego w skrócie Q) – globalnego konspiracyjnego ruchu uderzającego w fundamenty demokracji, według którego światem rządzi tajemnicze głębokie państwo, do którego należą takie osobistości jak Bill Gates, Donald Trump, część celebrytów, czy służb specjalnych. Według informacji to oni stoją za przymusowymi szczepieniami i są odpowiedzialni za ostatnią pandemię koronawirusem.

John McAfee znaleziony martwy w hiszpańskim więzieniu

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.