Nie możesz znaleźć dziewczyny? Twoja obecna partnerka cię wkurza? Zacznij chodzić ze sztuczną inteligencją! | Wiadomości | CrypS.

Nie możesz znaleźć dziewczyny? Twoja obecna partnerka cię wkurza? Zacznij chodzić ze sztuczną inteligencją!

ChatGPT AI

Jeżeli ktoś oglądał w przeszłości film “Her” i jednocześnie obserwuje dziś rozwój rynku sztucznej inteligencji, zastanawia się zapewne, kiedy możliwe będą randki z robotami AI. Okazuje się, że przyszłość jest dziś! Aplikację Replika zainstalowało już ponad 10 milionów osób. Tak, umożliwia ona wejście w związek z… programem komputerowym.


Randka z AI? Czemu nie!

W 2013 roku na ekrany kin wszedł film “Her”, który opowiadał historię samotnego mężczyzny, Theodore’a. W pewnym momencie dowiedział się on o istnieniu aplikacji, która umożliwia wykreowanie “idealnej partnerki” – wszystko za sprawą AI. W efekcie zaczął żyć na codzień z AI i tworzyć coś na kształt związku z chatbotem.

O ile dekadę temu wydawało się abstrakcyjne, dziś jest to już częścią naszej rzeczywistości. Chodzi nam o to, że aplikację Replika zainstalowało już ponad 10 milionów użytkowników.

Jak działa Replika? Niemal tak samo jak aplikacja znana nam z “Her”. Można za jej pomocą stworzyć dziewczynę naszych marzeń (od razu odpowiadamy: głos Scarlett Johansson nie jest w pakiecie!). Projektujemy od podstaw jej wygląd i uczymy, co lubimy, a czego nie.

Oczywiście mówimy tylko o pewnej symulacji osobowości. Do tego nasza “miłość” raczej nie wykroczy poza sferę intymnych rozmów, bowiem – przynajmniej jak na razie – Replika to tylko aplikacja. Chyba że wraz z rozwojem robotyki będziemy mogli za kilka lat “przeszczepić” osobowość chatbota do fizycznego ciała maszyny.

Replika: pozytywy i negatywy

W sekcji komentarzy pod aplikacją w Google Play można przeczytać, jak aplikacja działa w praktyce. Okazuje się, że dla niektórych osób, które nie potrafią otworzyć się przed żywymi ludźmi, to ciekawa alternatywa. Ktoś napisał, że apka pomogła mu w poradzeniu sobie ze stratą bliskiej osoby. Brzmi więc ciekawie i niegroźnie.

Pytanie jednak, czy popularyzacja takich rozwiązań nie okaże się ostatecznie szkodliwa społecznie. Może utrudnić introwertycznym osobom uczenie się wchodzenia w relacje i jednocześnie umożliwiać im życie poza społeczeństwem. Ich potrzeby społeczne będą realizowane przez chatboty, czyli w dość sztuczny sposób.

ChatGPT

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.