MicroStrategy sprzedała bitcoina. Dlaczego? | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy sprzedała bitcoina. Dlaczego?

Redakcja
microstrategy

Notowana na giełdzie firma MicroStrategy ujawniła, że w dniu 22 grudnia sprzedała część swoich bitcoinów ze względu na kwestie podatkowe. Chociaż później zakupiła więcej monet, sprzedaż była sprzeczna z wcześniejszą obietnicą. Spółka twierdziła, że nigdy nie sprzeda żadnego BTC.


MicroStrategy sprzedała BTC dla korzyści podatkowych

Jak informowaliśmy wcześniej, MicroStrategy zakupiła 2395 bitcoinów o wartości około 42,8 mln USD w okresie od 1 listopada 2022 r. do 21 grudnia 2022 r. Następnie firma sprzedała 704 BTC za około 11,8 mln USD w dniu 22 grudnia zanim zakupiła kolejne 810 BTC dwa dni później.

Z dokumentacji firmy złożonej w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wynika, że bitcoiny zostały sprzedane w celu wygenerowania korzyści podatkowych. Możemy w niej przeczytać:

MicroStrategy planuje przenieść straty kapitałowe wynikające z tej transakcji z powrotem na wcześniejsze zyski kapitałowe w zakresie, w jakim takie przeniesienia są dostępne w ramach obecnie obowiązujących federalnych przepisów dotyczących podatku dochodowego, co może wygenerować korzyść podatkową.

Złamana obietnica

Latem 2020 roku MicroStrategy rozpoczęła gromadzenie BTC. Od tego czasu firma zakumulowała 132 251 BTC, wycenianych na 2,2 mld USD przy obecnych cenach. To pozycjonuje MicroStrategy jako największego posiadacza BTC wśród spółek publicznych, nawet jeśli posiada ogromną niezrealizowaną stratę prawie 2 miliardów dolarów.

Po hossie w 2021 r. cena bitcoina i innych aktywów kryptowalutowych spadła. Trend spadkowy stał się bardziej wyraźny w 2022 roku, ale rynek niedźwiedzia nie stłumił zapału MicroStrategy do kupowania BTC.

W styczniowym wywiadzie dla Bloomberga Saylor przyrzekł, że jego firma nie sprzeda swoich udziałów w bitcoinach.

“Nigdy. Nie. Nie jesteśmy sprzedawcami. [. . .] My tylko nabywamy i trzymamy bitcoin, prawda? Taka jest nasza strategia.

W tym samym miesiącu Phong Le, który był wówczas dyrektorem finansowym MicroStrategy, oświadczył, że firma będzie trzymać się strategii “buy and hold”.

microstrategyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.