MicroStrategy nie przestanie kupować Bitcoina po upadku FTX | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy nie przestanie kupować Bitcoina po upadku FTX

Redakcja
microstrategy

MicroStrategy nie porzuca swojej strategii kupowania i gromadzenia bitcoinów, mimo że rynek nadal spada. Takie informacje przekazał prezes wykonawczy firmy Michael Saylor portalowi CoinDesk.


Cena pierwotnej kryptowaluty przetestowała poziom poniżej 16 000 dolarów – w pobliżu dwuletnich minimów – w czwartek, 10 listopada. W momencie pisania tego tekstu, notowania powróciły w pobliże poziomu 17 000 dolarów.

Saylor przyznał, że sytuacja wygląda jak rollercoaster dla cyfrowego złota. Przypomniał jednak, że bitcoin zapadł się do poziomów, które wciąż są o 33% wyższe niż w momencie pierwszego zakupu MicroStrategy w 2020 roku. Akcje firmy wzrosły w tym okresie o 38%, przebijając gigantów technologicznych, takich jak Apple czy Amazon – podkreślił jej założyciel.

Nasi akcjonariusze korzystają, więc zamierzamy trzymać się strategii [kupowania bitcoinów], ponieważ działa.

Po nabyciu 301 BTC o wartości 6 milionów dolarów we wrześniu, rezerwy MicroStrategy osiągnęły 130 000 BTC. Firma zainwestowała w kryptowalutę około 3,98 miliarda dolarów, a obecna wartość aktywów wynosi około 2,25 miliarda dolarów.

W sierpniu Saylor powiedział, że MicroStrategy dokonało właściwego wyboru, a bitcoin przewyższył konkurencję. Miał na myśli tradycyjne aktywa, takie jak złoto, srebro, obligacje czy indeksy S&P 500 i Nasdaq.

Eksperci Blockchain Center szacują jednak, że gdyby firma zainwestowała w Ethereum zamiast pierwszej kryptowaluty, na początku listopada mogłaby zarobić 1,6 mld USD w stosunku do straty 1,3 mld USD.

Saylor wielokrotnie nazywał bitcoina najpewniejszą rzeczą w niestabilnym świecie i globalnym aktywem rezerwowym. We wrześniu przewidział on nowe ATH dla cyfrowego złota w ciągu czterech lat.

microstrategyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.