MicroStrategy i Salwador ponoszą ogromne niezrealizowane straty | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy i Salwador ponoszą ogromne niezrealizowane straty

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
krypto straty

Jak wynika z danych Bitcoin Treasuries, straty firmy MicroStrategy z tytułu posiadania BTC przekroczyły 1 mld USD. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Salwadoru.


Spółka posiada 129 218 BTC w rezerwach. Średnia cena zakupu 1 BTC to ~30 700 USD. W chwili pisania tego tekstu wartość udziałów MicroStrategy szacuje się na 2,9 mld USD, podczas gdy na początku czerwca wynosiła ona ponad 4 mld USD.

W dniu 13 czerwca cena bitcoina spadła poniżej 23 000 USD. W momencie pisania tego tekstu jego wartość utrzymuje się w okolicy 22 600 dolarów.

Wczorajsze otwarcie sesji giełdowej dla akcji MicroStrategy rozpoczęło się od spadku o 25,24%. MSTR jest obecnie notowany na poziomie 165 USD. Od początku roku wartość akcji spółki spadła o ponad 65%.

Przypomnijmy, że Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, powiedział w maju, że firma nie planuje sprzedaży bitcoinów. W tym samym miesiącu obiecał, że nadal będzie kupował największą kryptowalutę.

Z kolei w czerwcu szef MicroStrategy nazwał cyfrowe złoto “najpewniejszą rzeczą w niestabilnym świecie”.

Sytuacja Salwadoru

Z kolei niezrealizowana strata Salwadoru z tytułu posiadania BTC w funduszu publicznym przekroczyła 46,1 mln dolarów. Takie dane podała organizacja Buy Bitcoin Worldwide.

Rząd posiada obecnie 2301 BTC, których wartość wynosi 54,8 mln USD. Średnia cena zakupu jednej monety to 43 900 USD.

krypto straty

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.