MiamiCoin stracił 95% wartości od szczytu | Wiadomości | CrypS.

MiamiCoin stracił 95% wartości od szczytu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
miami

W dniu 2 lutego miasto Miami po raz pierwszy zaprezentowało swoją kryptowalutę MiamiCoin, wpłacając do miejskiej kasy 5,25 miliona dolarów. Burmistrz Francis Suarez uznał to za “historyczny moment” i zapowiedział, że kryptowaluta może pewnego dnia całkowicie zastąpić podatki jako główne źródło finansowania budżetu.


Firma stojąca za emisją tokena, organizacja o nazwie CityCoins, jest nie mniej entuzjastyczna. Przedstawia ona monetę jako eksperyment finansowy, który zapewni obywatelom “strumień przychodów napędzany przez społeczność”, a jednocześnie będzie bodźcem dla nowych cyfrowych usług miejskich.

Miami nie jest jedynym miastem, które ma wielkie marzenia związane z kryptowalutami. CityCoins w listopadzie 2021 roku ogłosiło wprowadzenie podobnej inicjatywy dla Nowego Jorku. Wkrótce planuje również wypuścić monetę dla Austin w Teksasie. Inne miasta uruchomiły swoje własne przedsięwzięcia kryptowalutowe: Na przykład Forth Worth w Teksasie wkrótce umieści w ratuszu koparki kryptowalut.

Jednak jak dotąd tylko burmistrz Miami w pełni poparł kryptowalutę pod marką CityCoin. Po promowaniu MiamiCoin wśród mieszkańców i inwestorów od momentu jej uruchomienia w sierpniu, miasto Miami dzięki umowie otrzymało miliony dolarów.

Jednak w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy MiamiCoin stracił prawie całą swoją wartość. Od wrześniowego szczytu zanotował on 95% spadek, co oznacza, że stratni są inwestorzy, a plany miasta póki co wydają się jeszcze bardziej odległe.

miami

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.