MetaMask posiada już 10 mln aktywnych użytkowników | Wiadomości | CrypS.

MetaMask posiada już 10 mln aktywnych użytkowników

Zerelik Maciej
metamask inwestorzy instytucjonalni

Jeszcze w kwietniu tego roku informowaliśmy, że MetaMask obsługuje 5 mln aktywnych użytkowników. Od tego czasu minęły zaledwie 4 miesiące, a liczba ta podwoiła się do 10 mln. 

Aby uczcić kolejny kamień milowy, twórca popularnego portfela zorganizuje 24-godzinną imprezę w świecie Decentraland. Wystąpi na niej streamerka, producentka oraz autorka tekstów piosenek – Mela Bee. Wydarzenie odbędzie się już dzisiaj o godzinie 20:00 UTC.

Decentraland jest zdecentralizowaną grą MMO, która sama siebie opisuje jako „pierwszy wirtualny świat w pełni należący do jego użytkowników”. Oprócz tradycyjnych aktywności występujących w zwykłych grach, Decentraland jest również w pełni zintegrowana z kryptowalutami. Jako swoją natywną walutę wykorzystuje token ERC-20 oraz wymaga posiadania portfela. To sprawia, że jest to spora siła napędowa dla MetaMask – dominującego portfela do łączenia różnych protokołów DeFi.

1800% w ciągu roku

Dwukrotny wzrost w cztery miesiące może wydawać się niczym na rynku kryptowalut. Warto jednak zauważyć, że wynik ten wygląda dużo lepiej w perspektywie roku. W ciągu ostatnich 365 dni, liczba użytkowników MetaMask wzrosła o 1800%.

Szybki wzrost portfela koreluje z impetem, który ma miejsce w świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi). Ponieważ MetaMask pozwala na zakup i przechowywanie tokenów DeFi opartych na Ethereum ERC-20, a także innych sieci, stał się niezawodnym narzędziem dla inwestorów szukających ekspozycji na ten właśnie rynek.

Jak informowaliśmy niedawno, zespół portfela podczas swojego pierwszego w historii spotkania ze społecznością, omówił potencjalne plany dotyczące wydania własnego tokena oraz przeprowadzenia airdropu.

metamask inwestorzy instytucjonalni
reklama
reklama