MetaMask ogłasza przełomowe zmiany. Zapowiedziano m.in. dodanie BTC i SOL | Wiadomości | CrypS.

MetaMask ogłasza przełomowe zmiany. Zapowiedziano m.in. dodanie BTC i SOL

MetaMask

MetaMask doda do swojego portfela obsługę bitcoina i solany. Stanie się to już w tym roku.


  • MetaMask doda do swojego portfela BTC i SOL.
  • Tym samym portfel będzie obsługiwał kryptowaluty spoza ekosystemu Ethereum.

MetaMask stawia na BTC i SOL

MetaMask był dotąd kojarzony z ekosystemem Ethereum, ale firma właśnie poinformowała, że zapewni też pełne wsparcie dla bitcoina i to już w trzecim kwartale tego roku. Wsparcie dla sieci Solany ma zostać uruchomione wcześniej, bo w maju.

Wszyscy użytkownicy MetaMask będą mogli kupować, sprzedawać, wymieniać i wchodzić w interakcje z aplikacjami zdecentralizowanymi w całym ekosystemie Solana

– poinformowała platforma w swoim komunikacie prasowym.

Obecni użytkownicy Solana uzyskają dostęp do tych samych zabezpieczeń, niezawodności i bogatych funkcji MetaMask, a także dostęp do wszystkich łańcuchów, z których korzystają obecnie w MetaMask

– dodano.

Pytanie, czy w przypadku Solany nie jest to ruch spóźniony, bo sieć ta cieszyła się ogromną popularnością przez modę na memecoiny. Wiele wskazuje na to, że ta odchodzi powoli w niebyt, więc przed twórcami sieci wyzwanie, jak stworzyć nową narrację wokół tego blockchaina. Jest o co walczyć, bo w samym styczniu Solana odnotowała ponad 12 miliardów transakcji.

Inne zmiany

MetaMask ujawniło też, że „pozbędzie się” opłat za gas, wprowadzając nowe funkcje, takie jak swapy z uwzględnieniem gasu, które umożliwiają użytkownikom wymianę tokenów bez konieczności posiadania ETH na adresie.

Inne działania mające na celu ulepszenie interfejsu i doświadczenia użytkownika obejmują też Secret Recovery Phrases, dzięki czemu użytkownicy mogą zarządzać wieloma oddzielnymi portfelami w jednej aplikacji MetaMask. Ta funkcja ma zostać uruchomiona w przyszłym miesiącu.

Do tego dojdzie fizyczna karta MetaMask, dzięki której użytkownicy będą mogli płacić kryptowalutami w prawdziwym życiu, korzystając z sieci płatniczej Mastercard. Wirtualna karta jest obecnie dostępna w wybranych regionach świata, a fizyczne karty pojawią się na rynku w kwietniu.

Dostawca portfela wdroży również ERC-5792, czyli tzw. transakcje wsadowe, w których użytkownicy mogą wykonywać typowe sekwencje transakcji, takie jak „Zatwierdź i zamień” jednym kliknięciem, oszczędzając im czasu i opłat.

MetaMask przejdzie również z kont zewnętrznych na konta oparte na inteligentnych kontraktach. Umożliwi to nowe, wydajne wykorzystanie zasobów użytkownika przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa.

Wszystko ma miejsce w czasie, gdy założyciel Consensys, Joseph Lubin, ogłosił w czwartek, że firma i amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zawarły porozumienie.

SEC zgodziła się zakończyć postępowanie egzekucyjne agencji przeciwko MetaMask. Wcześniej urzędnicy zarzucali Consensys, deweloperowi oprogramowania MetaMask, naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych – chodziło o usługę stakingu firmy.

MetaMask

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.