Płatności za pomocą kryptowalut w PayPal już niebawem | Wiadomości | CrypS.

Płatności za pomocą kryptowalut w PayPal już niebawem

Redaktor: Albert Czajkowski
PayPal umożliwia wykorzystywanie kryptowalut do płacenia za towary i usługi Kryptowaluty

Amerykańska firma PayPal oferująca usługi płatnicze zamierza dać dostęp swoim użytkownikom do usług płatniczych za pomocą kryptowalut. W ciągu najbliższych tygodni dostęp zostanie przyznany mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, a do końca pierwszej połowy roku 2021 usługa zostanie udostępniona na resztę świata.

Tego poniedziałku dyrektor generalny firmy, Dan Schulman, przedstawił szczegóły nowego przedsięwzięcia. Korporacja chce przede wszystkim dać możliwość użytkownikom platformy na wykorzystywanie kryptowalut do płacenia za towary i usługi w ponad 28 milionach punktów sprzedaży detalicznej. Rozwój platformy płatniczej PayPal w kierunku kryptowalut idzie niespodziewanie szybko do przodu. Być może amerykańska korporacja będzie protoplastą, który wprowadzi krypto do mainstreamu i użytku codziennego. Trzeba przypomnieć, że od października tego roku, PayPal udostępnił usługę kupna, sprzedaży oraz przechowywania kryptowalut.

Ponoć płatność kryptowalutami za pomocą platformy nie będzie posiadać żadnych ukrytych opłat zarówno dla sprzedawców, jak i kupców. PayPal z pewnością będzie rozszerzał ilość obsługiwanych kryptowalut, lecz na sam początek zamierza wspierać Bitcoina oraz trzy altcoiny, Ether (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH).

Jakie zmiany nas czekają?

Zainteresowanie kryptowalutami przekroczyło oczekiwania firmy. Z tego powodu PayPal zwiększy tygodniowy limit zakupu kryptowalut z 10,000 do 15,000 dolarów. Poza wprowadzeniem kryptowalut do użytku codziennego firma planuje podjąć współpracę z cyfrowymi walutami banków centralnych (CBDC). Prawdopodobnie mają oni w planach obsługę pieniądza fiducjarnego w wersji cyfrowej za pomocą platformy PayPal.

Jak powiedział dyrektor generalny firmy Dan Schulman:CBDC to kwestia tego, kiedy i jak zostaną stworzone, a nie czy”.

Ekspansja w 2021 roku umożliwi również klientom korzystanie z Venmo, usługi płatniczej peer-to-peer należącej do Paypal, do kupowania i robienia zakupów za pomocą kryptowalut. Według Dana Schulmana technologia blockchain jest wydajniejsza i tańsza niż obecna sieć ACH, którą obecnie używają systemy bankowe.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Każda próba wprowadzenia kryptowalut do użytku codzinnego trafiała na przeszkodę w postaci amerykańskiego systemu podatkowego. Internal Revenue Service traktuje każdą transakcję kryptograficzną jako zdarzenie podlegające opodatkowaniu. Schulman nie odniósł się do tego problemu, także część użytkowników jest sceptycznie nastawiona do tego jakby nie patrzeć dużego projektu. Możemy podejrzewać, że usługa od PayPal może również natrafić na podobne problemy prawne w Polsce.

PayPal umożliwia wykorzystywanie kryptowalut do płacenia za towary i usługireklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.