EOS [EOS] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno | CrypS.

EOS

#76 EOS
$0.7710 11.35%
All Time High (ATH)
$22.89
29.04.2018
Market Cap
$1.18 B 11.35%
Rank 76 / 3,712
Wolumen (24h)
$561.13 M 11.35%
433 BTC
Podaż obiegowa
1529153679.91
Max ∞

Wykres EOS - Kurs EOS

Przelicznik EOS

EOS
EOS [EOS]
USA
USD
Polska
PLN

EOS - FAQ

Czym jest EOS?

Kto założył EOS?

Co sprawia, że EOS jest unikalny?

Jak jest zabezpieczona sieć EOS?

Kryptowaluta EOS - Informacje

EOS jest unikalnym projektem blockchain stworzonym z myślą o rozwiązaniu problemów skalowalności, z którymi borykają się pierwsza i druga generacja blockchainów. Jako jeden z najdłużej działających blockchainów po Bitcoinie i Ethereum, EOS od lat służy deweloperom do budowania aplikacji i ekosystemów opartych na blockchainie. Wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych umożliwiło EOS wykorzystanie w różnych sektorach, takich jak łańcuch dostaw, zdecentralizowane finanse (DeFi) czy finanse w grach (GameFi).

Kluczowe informacje o EOS:

  • EOS to blockchain działający na protokole Layer 1, skonstruowany w celu rozwiązania problemów skalowalności, które są wyzwaniem dla innych blockchainów.
  • Projekt został uruchomiony w 2018 roku przy użyciu otwartoźródłowej technologii firmy B1.
  • Jednostka natywna EOS, znana jako token EOS, jest używana na sieci do zakupu zasobów systemowych, udziału w zarządzaniu EOS, przenoszenia wartości w natywnych aplikacjach oraz do spekulacji przez inwestorów.
  • EOS wykorzystuje mechanizm konsensusu Delegated Proof-of-Stake (DPoS), który umożliwia szybszą finalizację transakcji i mniejszą latencję.
  • W EOS zintegrowano Ethereum-compatible Virtual Machine (EOS EVM), co umożliwia deweloperom Solidity korzystanie z zalet blockchaina EOS.
  • EOS cechuje się energooszczędnością dzięki swojemu mechanizmowi DPoS, który umożliwia szybkie weryfikowanie transakcji przy użyciu mniejszej ilości zasobów sieci.

EOS – Pionier blockchainu

EOS został uruchomiony w 2018 roku, wykorzystując otwartoźródłową technologię firmy B1 z Kajmanów. W początkowych dniach działalności EOS zyskał reputację projektu, który przewyższał inne pod względem innowacyjności technologicznej. Jednakże, ze względu na zwolnienie tempa rozwoju i niedotrzymanie obietnic wsparcia finansowego dla projektów budowanych na EOS, wiele z nich nie miało już zasobów niezbędnych do kontynuacji działalności. W odpowiedzi na te wyzwania, Producenci Bloków EOS doszli do porozumienia w sprawie utworzenia nowej instytucji, EOS Network Foundation (ENF), której zadaniem jest efektywne alokowanie kapitału i przyszły rozwój EOS.

Czym jest token EOS?

EOS korzysta z mechanizmu konsensusu Delegated Proof-of-Stake (DPoS). Natywny token EOS służy do zakupu zasobów systemowych, uczestnictwa w zarządzaniu EOS, przenoszenia wartości w natywnych aplikacjach oraz jako nośnik wartości dla inwestorów i spekulantów. Użytkownicy mogą również stake’ować swoje bezczynne tokeny EOS, aby otrzymywać procent opłat pobieranych od użytkowników, którzy chcą korzystać z zasobów systemu EOS za pomocą modelu EOS PowerUp.

Unikalne cechy EOS

EOS jest unikatowy pod wieloma względami. Na przykład, stosuje on konta zrozumiałe dla człowieka (human-readable accounts), które ułatwiają użytkownikom zapamiętywanie swojego konta oraz kont, z którymi wchodzą w interakcje. Zamiast długich ciągów losowych znaków, konta EOS zwykle używają łatwo rozpoznawalnych adresów, takich jak “Alice.gm”.

Ponadto, EOS oferuje swoim użytkownikom prawie darmowe transakcje, co czyni go idealnym do wysyłania lub odbierania mikropłatności. Jest to odpowiedź na jedną z największych barier wejścia do Web3, ponieważ prowizje transakcyjne na innych łańcuchach mogą znacznie zwiększyć koszty pojedynczego zakupu.

Architektura blockchaina EOS

Na podstawie architektury EOS skonstruowano wysokowydajny silnik WebAssembly (WASM), który wykonuje kod inteligentnych kontraktów. Ten silnik jest zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom aplikacji opartych na blockchainie, które wymagają od silnika WASM znacznie więcej niż przeglądarki internetowe.

EOS osiąga wysoki przepływ transakcji, ponieważ jego mechanizm DPoS nie musi czekać, aż wszystkie węzły zakończą transakcję. Ten asynchroniczny styl walidacji skutkuje szybszymi potwierdzeniami i niższym opóźnieniem, czyli czasem potrzebnym na potwierdzenie dokładności transakcji po jej zainicjowaniu.

Inicjatywy i projekty EOS

Od momentu powstania Fundacji EOS Network w 2021 roku, fundacja ta sfinansowała kilka grup roboczych EOS w celu poprawy ekosystemu. Zaleciła również szereg możliwych do wykonania działań poprzez “Blue Papers”, które zawierają sugestie dotyczące ulepszeń w wielu obszarach, takich jak infrastruktura podstawowa, API, SDK, DeFi i narzędzia analizy bezpieczeństwa.

EOS Giełdy - gdzie kupić

EOS - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
EOS $0.7710 11.35%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.