Justin Sun komentuje spadek ceny Ethereum. Miliarder ma plan

Justin Sun
W tym poście:
Ethereum
-3.05%
TRON
-1.40%

Założyciel Tron, Justin Sun, przyznał, że nie planuje sprzedawać swoich etherów, jednocześnie bada nowe możliwości współpracy z programistami Ethereum.


  • Justin Sun nie zamierza sprzedać ETH.
  • Do tego ma plan wzmocnienia sieci Ethereum.

Sun ma diamentowe dłonie

Justin Sun potwierdził swoje postanowienie, że nie sprzeda żadnego ze swoich etherów.

ETH jest obecnie tanie, ale nie zamierzamy sprzedawać naszych zasobów ETH

— przekazał.

Fundacja Tron nie ujawniła jeszcze publicznie swoich zasobów ETH, ale krążą spekulacje, że organizacja posiada znaczną ilość coinów. Sam jej cytowany tu założyciel podobno ma w portfelu około 665 000 ETH o wartości ok. 1 miliarda USD.

Warto jednak dodać, że parę tygodni temu, przed wyprzedażą na rynku ETH, było to około 2,5 miliarda USD.

Jak wesprzeć projekt?

Sun przekazał też, że ​​Tron będzie analizował zwiększoną współpracę z Ethereum – a to poprzez inicjatywy kooperacji z deweloperami i innymi kluczowymi interesariuszami.

Tron będzie nadal szukać okazji do współpracy z większą liczbą deweloperów Ethereum i wspólnego budowania naszej branży

– dodał Sun.

Chociaż nie podał dalszych szczegółów, mówi się, że planowana współpraca zwiększy aktywność w ekosystemie.

To nie pierwszy raz, kiedy Sun publicznie wspiera Ethereum. Wcześniej ujawnił np. strategię podniesienia ceny ETH do 10 000 USD. Jak? Jego zdaniem Fundacja Ethereum powinna przestać sprzedawać swoje ETH przez trzy lata i „opodatkować” protokoły L2.

W chwili pisania tych słów 1 ETH kosztuje ok. 1580 USD, co oznacza spadek o blisko 50% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wykres cenowy ETH na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Niektórzy analitycy sugerują jednak, że najgorsze jest już za nami i udało się na wykresie wyrysować dno. Teraz pozostaje już tylko czekać na wzrosty, które mogą napędzać dobre dane makroekonomiczne.

Otrzymaliśmy np. bycze dane dot. bezrobocia w USA, do tego w czerwcu Fed może zacząć cięcia stóp proc. i do końca roku dokonać 4 takie obniżki, co powinno ponownie zaprosić byki na parkiet.

Warto dodać, że fundamentalnie Ethereum nadal jest najbardziej użytecznym projektem w branży blockchaina. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na sprzyjające wzrostom warunki.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->