Conflux

#86 CFX
$0.2314 -3.09%
All Time High (ATH)
$1.70
27.03.2021
Market Cap
$867.3 M -3.09%
Rank 86 / 3,712
Wolumen (24h)
$54.43 M -3.09%
13 BTC
Podaż obiegowa
3748205121.07
Max ∞

Wykres Conflux - Kurs CFX

Przelicznik CFX

CFX
Conflux [CFX]
USA
USD
Polska
PLN

Conflux - FAQ

Czym jest Conflux (CFX)?

Jakie problemy rozwiązuje Conflux?

Co to jest protokół ShuttleFlow w sieci Conflux?

Czy Conflux jest wspierany przez rząd Chin?

Kryptowaluta Conflux - Informacje

Conflux (CFX) to natywna kryptowaluta sieci Conflux (Conflux Network), stworzona w 2018 roku przez renomowanego chińskiego informatyka, dra Andrew Chi-Chih Yao. Sieć Conflux to publiczny blockchain warstwy 1, który rozwiązuje trilemmę blockchainu (sytuacja, w której mamy do wyboru trzy opcje, każda z nich ma wady i nie jest przez nas preferowana), czyli problem równoczesnego zapewnienia decentralizacji, bezpieczeństwa i skalowalności.

Najważniejsze punkty:

  1. Conflux to sieć blockchain zapewniająca bezpieczeństwo i wysoką przepustowość.
  2. Conflux (CFX) jest jedynym blockchainem wspieranym przez państwo chińskie.
  3. Sieć Conflux oferuje możliwość tworzenia multi-chain DApps.
  4. Conflux zawarł partnerstwo z Chińskim gigantem telekomunikacyjnym – China Telecom.
  5. Wzrost wartości CFX jest związany z rosnącą popularnością sieci oraz jej implementacjami.

Czym jest Conflux Network

Głównym celem Conflux jest wyeliminowanie problemów, które są dość powszechne w starszych blockchainach, takich jak Ethereum. Problemy te obejmują skalowalność, interoperacyjność, decentralizację i bezpieczeństwo. Conflux stara się rozwiązać te problemy poprzez zastosowanie zarówno konsensusu proof-of-work, jak i proof-of-stake, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w sieci.

Co więcej, sieć Conflux wykorzystuje system tree graph, który umożliwia równoległe przetwarzanie transakcji i bloków. Dzięki temu sieć jest w stanie przetwarzać od 3000 do 6000 transakcji na sekundę bez żadnych opóźnień czy wysokich opłat.

Interoperacyjność i DApps

Conflux posiada protokół interoperacyjności cross-chain o nazwie ShuttleFlow, który umożliwia użytkownikom wymianę aktywów pomiędzy wieloma sieciami blockchain, w tym Ethereum, Binance Smart Chain, Huobi ECO Chain i OKX Chain. Dzięki temu, na sieci Conflux, deweloperzy mogą tworzyć aplikacje typu DApps operujące na wielu łańcuchach bloków.

Conflux i Chiński Rynek

Co więcej, Conflux (CFX) jest jedynym blockchainem wspieranym przez państwo w Chinach, co czyni go idealną siecią dla deweloperów, którzy chcą tworzyć na azjatyckim rynku. Dodatkowo, sieć Conflux stale dba o zgodność z odpowiednimi regulacjami, co powinno zapewnić, że DApps na Conflux będą miały mniejszą szansę na działania regulacyjne.

Na początku 2023 roku, Conflux ogłosił partnerstwo z China Telecom, drugim co do wielkości dostawcą usług bezprzewodowych w Chinach, mające na celu stworzenie blockchainowych kart SIM (BSIM cards). BSIM cards pozwolą na przechowywanie i zarządzanie publicznymi i prywatnymi kluczami użytkownika, co znacznie ułatwi transfer i przechowywanie cyfrowych aktywów. To partnerstwo, wraz z integracją z „Little Red Book”, chińskim odpowiednikiem Instagrama, przyczyniło się do gwałtownego wzrostu wartości CFX.

Podsumowanie

Conflux (CFX) obserwuje znaczny wzrost wartości w ostatnich tygodniach. Popularity tokena można przypisać jego partnerstwom z globalnymi markami i podmiotami rządowymi, integracji z Little Red Book oraz najnowszemu ogłoszeniu o kartach SIM opartych na technologii blockchain.

Dzięki korzystnej pozycji w regionie, Conflux jest jedynym legalnym operatorem w Chinach, bez konkurencji ze strony gigantów takich jak Bitcoin i Ethereum. Ta wolność i możliwość ekspansji sprawiają, że Conflux jest dobrze przygotowany na sukces.

Pamiętaj jednak, że kryptowaluty są bardzo zmiennym rynkiem. Mogą one przeciwstawiać się najsilniejszym trendom i wskaźnikom, rejestrując nawet masowe odwrócenia w ciągu godzin lub minut. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić własne badania i inwestować tylko tyle, ile jesteś w stanie całkowicie stracić.

Conflux Giełdy - gdzie kupić

Conflux - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
CFX $0.2314 -3.09%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.