Kryptowalutowy pożyczkodawca nagle znika z milionami dolarów. PeckShield wskazuje na rug pull | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowy pożyczkodawca nagle znika z milionami dolarów. PeckShield wskazuje na rug pull

Redaktor: Albert Czajkowski

Kryptowalutowy pożyczkodawca Magnate Finance znika z rynku z 6,4 mln USD. Zdaniem PeckShield projekt był oszustwem.


Magnate Finance to SCAM?

Magnate Finance, projekt pożyczkowy działający w sieci warstwy 2 EthereumBase – najprawdopodobniej był SCAMem. Firma PeckShield wskazuje na to, że podmiot zniknął z rynku z ponad 6 mln USD zdeponowanymi przez użytkowników.

Na jaw wychodzą pewne niepokojące fakty. Magnate Finance miało ręcznie modyfikować swoją wyrocznię cenową stosowaną w protokole pożyczkowym w celu “wysysania” wszystkich depozytów swoich użytkowników.

Kolejnym faktem, który może świadczyć o tym, że zespół ludzi, którzy stali za Magnate, nie składał się z osób o krystalicznych motywacjach, może być to, że skutecznie wyczyścił on dowody swojej działalności w sieci. Konta w mediach społecznościowych na platformach, takich jak X (niedawny Twitter) i Telegram, zostały usunięte. Z sieci zniknęła też oficjalna strona internetowa projektu.

ZachXBT ostrzega przed Magnate Finance

Projektem interesował się użytkownik X, znany blockchainowy detektyw ZachXBT. Ostrzegał, że Magnate Finance może wyciągnąć z systemu środki użytkowników i w ten sposób wyjść z rynku. Doszedł do tego wniosku po odkryciu, że adres w sieci Magnate Finance był bezpośrednio powiązany z poprzednim SCAMem, który zniknął w podobny sposób. Chodziło o projekt o nazwie Solfire, w ramach którego oszukano inwestorów na 4,8 miliona USD.

Sierpień jest niespokojnym miesiącem dla Base. Problemy związane z Magnate Finance to kolejny SCAM odkryty w tej sieci w tym miesiącu. Na początku sierpnia firma SwirlLend zniknęła z 460 000 USD.

Kontrowersje wywołuje też topowy projekt oparty na Base, czyli Friend.tech. Chodzi o zdecentralizowaną platformę mediów społecznościowych. Umożliwia ona użytkownikom handlowanie udziałami, czyli dostępem do rozmów ze znanymi właścicielami kont w tym serwisie.

Niestety pojawiły się na nim boty, które zarobiły już dla swoich użytkowników aż ponad 2 miliony USD obracając „kluczami”. Klucze umożliwiają użytkownikom wspomniane kupowanie i sprzedawanie udziałów w tych kontach. Działalność botów może zniechęcić innych userów do korzystania z Friend,tech.

Dodajmy, że w poniedziałek 21 sierpnia w Base zarejestrowano bezprecedensowy skok poziomu aktywności. Dzienna liczba transakcji na sekundę (TPS) znalazła się na poziomie 15,88.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.