Kryptowalutowy napad z użyciem noża - skradziono 450 tys. USDT | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowy napad z użyciem noża – skradziono 450 tys. USDT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
napad z nożem

Rabusie udający kupców kryptowalut ukradli kobiecie z Hongkongu około 3,5 miliona dolarów hongkońskich (450 000 dolarów amerykańskich).

Według wtorkowego raportu South China Morning Post, policja Hongkongu prowadzi dochodzenie i próbuje namierzyć członków gangu. Rzecznik prasowy policji ujawnił, że grupa zanim napadnie na ofiarę, najpierw dokonuje kilku pomyślnych transakcji. Celem przypuszczalnie jest zdobycie zaufania ofiary.

Dochodzenie w tej konkretnej sprawie ujawniło, że oszuści już wcześniej przeprowadzili trzy transakcje na kwotę od 77 000 do 90 000 dolarów.

Czwarta transakcja wyglądała już nieco inaczej. Tuż po otrzymaniu tokenów USDT w zamian za 450 tys. USD, do akcji wkroczyli pozostali członkowie grupy. Uzbrojeni w noże ukradli pieniądze oraz iphone’a ofiary, a następnie zamknęli kobietę w biurze.

Wg raportu kobieta użyła drugiego telefonu kontaktując się z mężem, a następnie z organami ścigania. Wg informacji Policji, wujek kobiety, który przywiózł ją na miejsce spotkania, podobno widział czterech mężczyzn uciekających z miejsca zdarzenia.

Na szczęście kobieta nie doznała obrażeń w czasie ataku. W innych przypadkach nie kończyło się to jednak tak szczęśliwie. Niektóre wcześniejsze ofiary krypto rabusiów doznały uszkodzeń ciała, a nawet poniosły śmierć.

W maju 2019 roku, norweski miliarder Bitcoin został zmuszony do skoku z balkonu na drugim piętrze, aby uciec przed uzbrojonymi włamywaczami. W 2020 roku porwany został Singapurczyk Mark Cheng. Złodzieje torturowali go i żądali okupu w wysokości 740 000 dolarów w BTC.

Incydenty związane z kradzieżą kryptowalut są podobno dosyć częste w Hongkongu. Według SCMP, w 2020 roku policja odnotowała 242 przypadki napadów, których celem była kradzież cyfrowych walut. Taka liczba oznacza 103% wzrost w stosunku do roku 2019.

Warto zatem pamiętać, aby nie chwalić się ilością posiadanych kryptowalut. Ważne jest także, aby nie wysyłać środków bezpośrednio z naszego głównego portfela. Blockchain jest przecież transparentny i każdy może sprawdzić stan twojego adresu, jeżeli wie, że należy on do Ciebie.

napad z nożem

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.