Krypto zima potrwa jeszcze 250 dni - uważa Grayscale | Wiadomości | CrypS.

Krypto zima potrwa jeszcze 250 dni – uważa Grayscale

Zerelik Maciej
grayscale

Najnowszy raport Grayscale Investment dostarcza ciekawego materiału do przemyśleń. Według giganta krypto inwestycji, jeśli poprzednie cykle rynkowe mają się powtarzać, bessa potrwa jeszcze 250 dni.


Grayscale zauważa, że rynki kryptowalut naśladują swoje konwencjonalne odpowiedniki za pomocą cyklicznych ruchów. Cykle rynkowe Bitcoina (BTC) konwencjonalnie trwają cztery lata lub około 1275 dni. Firma definiuje cykl, gdy zrealizowana cena BTC porusza się poniżej bieżącej ceny rynkowej.

Zrealizowana cena jest określana przez sumę wszystkich aktywów po cenie zakupu podzieloną przez kapitalizację rynkową. Daje to miarę tego, jak wiele pozycji jest opłacalnych. W środę cena zrealizowana BTC spadła poniżej ceny rynkowej, co Grayscale identyfikuje jako początek obecnego rynku niedźwiedzia.

Firma uważa, że stanowi to doskonałą okazję inwestycyjną – która ma trwać kolejne 250 dni od lipca, jeśli czas trwania poprzednich cykli się powtórzy.

Przechodząc do historii, Grayscale podkreśla cykl rynkowy 2012-2015. W tym czasie miały miejsce takie wydarzenia, jak powstanie i upadek Silk Road oraz hack Mt. Gox, który doprowadził do pierwszego dużego rynku niedźwiedzia. Rozwój Ethereum, głównych giełd i dostawców portfeli doprowadził do stopniowej wspinaczki na kolejne wyżyny.

Lata 2016-2019 zostaną zapamiętane ze względu na boom ICO, możliwy dzięki funkcjonalności smart kontraktów wprowadzonej przez Ethereum. Duża część kapitału, który napłynął do ekosystemu kryptowalut pod koniec 2017 roku, wyszła w następnym roku, ponieważ rozpoczął się drugi duży rynek niedźwiedzia.

Cykl rynkowy w 2020 roku zostanie zapamiętany jako historia dźwigni finansowej. Grayscale zauważa, że inwestorzy zostali skuszeni do handlu dźwignią dzięki zwiększonym wydatkom rządowym podczas pandemii COVID-19.

Dodatnia stopa finansowania trwała przez sześć miesięcy, a wielu traderów lewarowało pozycje kryptowalutą jako zabezpieczeniem. Kiedy ceny cyfrowych aktywów spadły, traderzy zostali zmuszeni do sprzedaży, co wywołało kaskadę likwidacji.

Ponownie dźwignia finansowa zaszkodziła rynkom rok później. Następnie upadek Terra pochłonął ekosystem. Nadmiernie zadłużeni inwestorzy i pozycje zostały zlikwidowane na różnych platformach CeFi – co pogłębiło wyprzedaż rynku i zatopiło główne firmy pożyczające kapitał w przestrzeni, takie jak Celsius i Three Arrows Capital.

grayscale
reklama
reklama