Celsius spłacił 143 mln USD pożyczki w protokole Maker DAO | Wiadomości | CrypS.

Celsius spłacił 143 mln USD pożyczki w protokole Maker DAO

Mariusz Przepiórka
celsius wyciek danych

Firma Celsius (CEL) od 1 lipca spłaciła znaczną część swojego zaległego długu wobec protokołu Maker. To sygnał, że znajdująca się w tarapatach  kryptowalutowa platforma pożyczkowa próbuje uchronić się przed całkowitym upadkiem w obliczu plotek o rychłej niewypłacalności.


Według danych DeFi Explorer, od 1 lipca Celsius spłacił 142,8 mln stablecoinów Dai (DAI) w ramach czterech oddzielnych transakcji. Kryptowalutowy pożyczkodawca nadal ma 82 mln USD zaległego długu wobec firmy Maker. Po zainwestowaniu 1,8 mld USD jej straty wynoszą obecnie 667,2 mln USD.

Problemy branży kryptowalutowej

Celsius jest wśród kilku firm z branży kryptowalut, które zawisły na skraju niewypłacalności po tym, jak ekstremalne warunki rynkowe wywołały historyczne straty inwestorów. Firma wstrzymała wypłaty w połowie czerwca tłumacząc to zmiennością na rynku, a później zatrudniła nowego radcę prawnego, który miał doradzać jej w sprawie restrukturyzacji. Pojawiły się doniesienia, że amerykański gigant bankowy Goldman Sachs chce przejąć aktywa Celsiusa.

Pomimo problemów z płynnością i groźby rychłego upadku firmy, Celsius miał w ubiegłym tygodniu wypłacać nagrody. Według innych doniesień, użytkownicy platformy nadal otrzymywali nagrody, ale nie mieli możliwości ich wypłacenia z uwagi na ograniczenia płynności.

celsius wyciek danych
reklama
reklama