Celsius spłacił 143 mln USD pożyczki w protokole Maker DAO | Wiadomości | CrypS.

Celsius spłacił 143 mln USD pożyczki w protokole Maker DAO

Redaktor: Albert Czajkowski
celsius wyciek danych

Firma Celsius (CEL) od 1 lipca spłaciła znaczną część swojego zaległego długu wobec protokołu Maker. To sygnał, że znajdująca się w tarapatach  kryptowalutowa platforma pożyczkowa próbuje uchronić się przed całkowitym upadkiem w obliczu plotek o rychłej niewypłacalności.


Według danych DeFi Explorer, od 1 lipca Celsius spłacił 142,8 mln stablecoinów Dai (DAI) w ramach czterech oddzielnych transakcji. Kryptowalutowy pożyczkodawca nadal ma 82 mln USD zaległego długu wobec firmy Maker. Po zainwestowaniu 1,8 mld USD jej straty wynoszą obecnie 667,2 mln USD.

Problemy branży kryptowalutowej

Celsius jest wśród kilku firm z branży kryptowalut, które zawisły na skraju niewypłacalności po tym, jak ekstremalne warunki rynkowe wywołały historyczne straty inwestorów. Firma wstrzymała wypłaty w połowie czerwca tłumacząc to zmiennością na rynku, a później zatrudniła nowego radcę prawnego, który miał doradzać jej w sprawie restrukturyzacji. Pojawiły się doniesienia, że amerykański gigant bankowy Goldman Sachs chce przejąć aktywa Celsiusa.

Pomimo problemów z płynnością i groźby rychłego upadku firmy, Celsius miał w ubiegłym tygodniu wypłacać nagrody. Według innych doniesień, użytkownicy platformy nadal otrzymywali nagrody, ale nie mieli możliwości ich wypłacenia z uwagi na ograniczenia płynności.

celsius wyciek danychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.