Krypto w filmie – jutro premiera "Money Plane" | Wiadomości | CrypS.

Krypto w filmie – jutro premiera “Money Plane”

Autor: Marek Lesiuk
Redaktor: Albert Czajkowski
Money Plane - poster

Kryptoaktywa zadomowiły się na dobre nie tylko w cyfrowej ekonomii. Jak się okazuje, zapuściły też korzenie w sektorze kultury. Jutro, 10 lipca, obędzie się premiera filmu “Money Plane”, w którym – niezależnie od grona mniej lub bardziej znanych aktorów – jedną z głównych ról zagrają waluty wirtualne.

Przed państwem bitcoin (o wartości 241 mln. dol.), ethereum (128 mln), ripple (70 mln), litecoin (13 mln) oraz Iota (wartość w filmie, niestety, nieznana) – tyle przynajmniej da się dostrzec w kadrze z filmu. W swych rolach, mimo że z oczywistych względów raczej biernych, będą obiektem zainteeresowania i pożądania wszystkich innych bohaterów filmu. Który aktor nie marzyłby o sobie w tej pozycji…?

Fabuła “Money Plane” skupia się na podniebnym, zlokalizowanym w samolocie kasynie. Kasyno to, wypełnione przedstawicielami międzynarodowego świata przestępczego, staje się celem skoku byłego hazardzisty, który musi je obrabować, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej porwanej rodzinie. Motyw być może nie powala oryginalnością, ale pamiętajmy, że filmy akcji ogląda się dla akcji, nie zaś dla fabularnych komplikacji.

Oficjalna premiera ma miejsce jutro, jednak, jak to w życiu bywa, teoria nie zawsze nadąża za praktyką – bowiem w niekoniecznie legalnych serwisach streamingowych w internecie film dostępny jest już teraz.

Bitcoin Superstar

Strona filmu na IMDb nie zawiera, póki co, opinii. Te na Rotten Tomatoes, niezależnie od pozytywnego lub negatywnego wydźwięku, sugerują raczej mało przeintelektualizowany przebieg akcji. Podobne motywy przewijają się w dyskusjach na Reddicie, z wyjątkiem tej – bardzo krótkiej – w subreddicie CryptoCurrency, która omawia umacniany niestety przez film kontekst kulturowy, asocjując kryptowaluty ze światem przestępczym i mrocznymi transakcjami.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy przykład okołohollywoodzkiej kinematografii, w którym grają kryptowaluty. W podobnie sensacyjnym i nieporażającym pod względem intelektualnego wyrafinowania (choć fabułę posiadającym akurat zaskakująco ciekawą) filmie “Bastiille Day” z 2016 roku, filmowe szwarccharaktery wykorzystują sprowokowane zamieszki, aby dyskretnie wykraść zgromadzone w Banku Francji kryptozasoby.

Z kolei w kryminale o sugestywnym tytule “Crypto” z 2019 r., bankier z Wall Street napotyka w swym rodzinnym miasteczku na korupcyjno-przestępczą sieć, w działaniach której przewija się bitcoin. Jeszcze innym przykładem może być serial “StartUp”, opisujący powstanie i rozwój działalności grupy także-cyber-przestępczej, czy też, słowami twórców, zorganizowanej przestępczości 2.0.

Kiedy doczekamy się bitcoina w filmach familijnych?

Money Plane - poster

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.