Koreańskie media podają, że Do Kwon ukrywa się w Serbii

Koreańskie media podają, że Do Kwon ukrywa się w Serbii

Mariusz Przepiórka
Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniu

Koreański portal informacyjny chosun.com przekazał wczoraj informację, że Kwon Do-Hyung, były dyrektor generalny Terraform Labs, przybywa obecnie w Serbii. Do Kwonowi zarzuca się, że doprowadził do upadku kryptowaluty Terra LUNA, powodując straty inwestorów w wysokości 50 bilionów wonów (38 mld $). 


Terraform Labs to firma, która emitowała tokeny Terra LUNA oraz odpowiadała za algorytmiczny stablecoin TerraUSD. Jak twierdzi Chosun, urzędnik organów śledczych w rozmowie z koreańskim portalem powiedział: “Niedawno uzyskaliśmy informacje wywiadowcze, że Do Kwon przebywa w Serbii i okazało się, że to prawda”.

Według koreańskich mediów Ministerstwo Sprawiedliwości ma zwrócić się do rządu Serbii o współpracę w śledztwie w sprawie Terraform Labs. W tej chwili nie wiadomo dlaczego i w jaki sposób Do Kwon udał się do Serbii. Wiadomo natomiast, że organy śledcze sprawdzają, czy w Serbii może przebywać ktoś, kto mógł udzielić Kwonowi znaczącej pomocy. Na początku października południowokoreańskie władze unieważniły paszport twórcy Terry.

Do Kwon poszukiwany na całym świecie

Organy śledcze i prokuratura południowego dystryktu Seulu już we wrześniu uzyskała nakaz aresztowania Do Kwona pod zarzutem dostarczania fałszywych informacji inwestorom. Interpol wydał również „czerwoną notę”, którą wystawia się w celu ścigania najpoważniejszych przestępstw.

Do Kwon niedawno odrzucał wszelkie zarzuty o ukrywanie się przed koreańską prokuraturą i podkreślał wielokrotnie, że „nie ucieka”. Jeszcze w październiku zarzekał się, że nie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, ale nie chciał zdradzić, gdzie przebywa.

Tropem Do Kwona podążają nie tylko władze. Grupa poszkodowanych inwestorów, o nazwie UST Restitution Group (URG), prowadzi poszukiwania na własną rękę. Wśród lokalizacji, które były przez nich brane pod uwagę wymieniano Rosję, Dubaj, Azerbejdżan i jacht na pełnym morzu.

Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.