Inwestorzy Terra łączą siły, aby odnaleźć Do Kwona | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy Terra łączą siły, aby odnaleźć Do Kwona

Redakcja
Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjny

Inwestorzy dotknięci upadkiem ekosystemu Terra zrzeszyli się w UST Restitution Group (URG), aby odnaleźć założyciela Terraform Labs – Do Kwona. Informację na ten temat podał Financial Times.


URG składa się z 4400 inwestorów. Monitorują Internet w nadziei na odkrycie śladów, które pomogą odnaleźć “uciekiniera”. Wersje dotyczące miejsca jego pobytu to Rosja, Dubaj, Azerbejdżan i jacht na pełnym morzu.

Kwon jest poszukiwany przez władze Korei Południowej wraz z pięcioma innymi pracownikami Terraform Labs w związku z zarzutami dotyczącymi upadku projektu Terra.

Według doniesień medialnych, prokuratura okręgu Seul Południe zwróciła się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o unieważnienie jego paszportu i wysłała do Interpolu wniosek o wydanie czerwonej noty.

URG powstało 16 maja jako czat na Discordzie, który miał pomóc inwestorom dotkniętym upadkiem Terra w składaniu pozwów.

Przypomnijmy, że we wrześniu Do Kwon powiedział, że “nie ucieka” i współpracuje z organami ścigania.

W październiku założyciel Terra zaprzeczył stawianym mu zarzutom i odmówił podania miejsca pobytu. Do Kwon określił sprawę przeciwko niemu jako nielegalną i umotywowaną politycznie.

Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjnyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.