Koreański Woori Bank oferuje przechowywanie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Koreański Woori Bank oferuje przechowywanie kryptowalut

Koreański Woori Bank oferuje przechowywanie kryptowalut

Coraz więcej wiodących banków południowokoreańskich tworzy spółki joint venture z niewielkimi firmami, aby wejść na rynek kryptopowierniczy, przestrzegając lokalnych przepisów. Najnowszym z nich jest Woori Bank.

Woori Bank wchodzi w branżę krypto

Zgodnie z informacjami od portalu Korea Economic Daily, jeden z największych banków w Korei Południowej – Woori Bank, we współpracy z dostawcą rozwiązań blockchain i giełdą Coinplug, zapewni klientom możliwość przechowywania kryptowalut. Woori Financial Group stała się tym samym trzecią co do wielkości grupą bankową w Korei Południowej, która weszła na rynek usług przechowywania aktywów cyfrowych (DACS) po KB Financial Group i Shinhan Financial Group.

Na rynkach zagranicznych przechowywanie aktywów cyfrowych stało się udaną, ugruntowaną praktyką wśród nowych usług oferowanych przez banki. – powiedział urzędnik z Woori Bank.

Dla niezaznajomionych z tematem przechowywanie aktywów cyfrowych to usługa, która bezpiecznie przechowuje i zarządza aktywami cyfrowymi należącymi do różnych podmiotów i organizacji. Zapotrzebowanie na usługę ostatnio wzrosło ze względu na wzrost liczby koreańskich firm, które zaczynają posiadać różne kryptowaluty w celu dywersyfikacji usług lub w celach inwestycyjnych. Warto przypomnieć, że w pierwszym kwartale 2021 roku banki południowokoreańskie przetworzyły transakcje na kwotę około 57,9 mld USD na zweryfikowanych rachunkach powiązanych z platformami kryptowalutowymi. Jest to więcej niż za cały rok 2020.

Przepisy w Korei Południowej

Impulsem do działań Woori Banku była legalizacja handlu kryptowalutami przez lokalny parlament, a także zaostrzenie zasad przeciwdziałających praniu pieniędzy przez Komisję Usług Finansowych.

Korea Południowa obecnie nie zezwala lokalnym firmom na korzystanie z usług świadczonych przez giełdy kryptowalut. Dlatego organizacje w tym kraju musiały jak dotąd przechowywać swoje kryptowaluty na osobistych portfelach kryptograficznych, co stwarzało okazję do utraty środków. Z kolei banki tradycyjnie były wysoce niezawodnymi depozytariuszami, przez co właściciele aktywów cyfrowych wzywali do rozszerzenia ich usług. Obecne przepisy Korei zabraniają również bankom bezpośredniego wchodzenia na rynek DACS, przez co te instytucje obchodzą przepisy, tworząc spółki joint venture z tylko częściową własnością. Eksperci bankowi w Korei podkreślają, że rynek przechowywania aktywów cyfrowych jest zasadniczo biznesem niskiego ryzyka, który może zapewnić bankom kolejny stabilny strumień przychodów.

Koreański Woori Bank oferuje przechowywanie kryptowalut

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.