Komunistyczna Partia Chin ostrzega przed bańką na NFT | Wiadomości | CrypS.

Komunistyczna Partia Chin ostrzega przed bańką na NFT

Zerelik Maciej
chiny traktują btc jako cyfrowy towar

Według lokalnych źródeł, chiński rząd wydał serię oświadczeń negujących wartość rynku niewymiennych tokenów (NFT). Ostrzeżenie ma miejsce, mimo że dwie z największych firm technologicznych w kraju zajmują się tą technologią.

Historia ta została po raz pierwszy opublikowana lokalnie przez Securities Times – serwis informacyjny działający jako rzecznik oficjalnego dziennika Chińskiej Partii Komunistycznej People’s Daily – i zrelacjonowana przez South Morning China Post.

W uwagach stwierdzono, że „zdrowy rozsądek podpowiada, że istnieje ogromna bańka w transakcjach NFT”. Co więcej, „większość nabywców NFT kupuje je z pobudek finansowych, skupiając się wyłącznie na wartości aktywów, zamiast docenić walory wizualne dzieła”. Reporter SMCP, Wang Junhui pisze:

Kiedy entuzjazm na rynku osłabnie, a szum informacyjny ostygnie, wartość tych wielu dziwnych NFT znacznie spadnie.

Wiadomość ta powtarza retorykę People’s Daily z czerwca. Serwis twierdził wtedy, że rynek NFT „może zostać przesycony, prowadząc do chaosu, podczas gdy decentralizacja może prowadzić do obaw związanych z bezpieczeństwem”.

Na początku tego roku chiński rząd zadał miażdżący cios branży miningowej. Chińscy górnicy, którzy wcześniej odpowiadali za połowę globalnego hash rate’u Bitcoina, musieli przenieść się do innych jurysdykcji.

Tencent Holdings i Alibaba Group Holding, poczynili jednak postępy w zakresie inicjatyw badawczo-rozwojowych skoncentrowanych na NFT. W zeszłym miesiącu Tencent uruchomił swoją platformę transakcyjną Huanhe. Jej celem jest zintegrowanie NFT z platformą streamingu muzyki QQ Music.

Podobnie, partner finansowy Alibaby, Ant Group, wystawił ostatnio na sprzedaż dwa obrazy NFT w ramach swojej aplikacji portfelowej Alipay.

Pomimo tego, chińscy zwolennicy NFT wciąż pozostają ograniczeni. Do transakcji można bowiem używać wyłącznie oficjalnej waluty narodowej – Renminbi. Ponadto, raz zakupione NFT nie mogą być odsprzedawane, gdyż stanowiłoby to naruszenie krajowych przepisów finansowych.

chiny traktują btc jako cyfrowy towar
reklama
reklama