Komunistyczna Partia Chin ostrzega przed bańką na NFT | Wiadomości | CrypS.

Komunistyczna Partia Chin ostrzega przed bańką na NFT

Redakcja
chiny traktują btc jako cyfrowy towar

Według lokalnych źródeł, chiński rząd wydał serię oświadczeń negujących wartość rynku niewymiennych tokenów (NFT). Ostrzeżenie ma miejsce, mimo że dwie z największych firm technologicznych w kraju zajmują się tą technologią.

Historia ta została po raz pierwszy opublikowana lokalnie przez Securities Times – serwis informacyjny działający jako rzecznik oficjalnego dziennika Chińskiej Partii Komunistycznej People’s Daily – i zrelacjonowana przez South Morning China Post.

W uwagach stwierdzono, że “zdrowy rozsądek podpowiada, że istnieje ogromna bańka w transakcjach NFT”. Co więcej, “większość nabywców NFT kupuje je z pobudek finansowych, skupiając się wyłącznie na wartości aktywów, zamiast docenić walory wizualne dzieła”. Reporter SMCP, Wang Junhui pisze:

Kiedy entuzjazm na rynku osłabnie, a szum informacyjny ostygnie, wartość tych wielu dziwnych NFT znacznie spadnie.

Wiadomość ta powtarza retorykę People’s Daily z czerwca. Serwis twierdził wtedy, że rynek NFT “może zostać przesycony, prowadząc do chaosu, podczas gdy decentralizacja może prowadzić do obaw związanych z bezpieczeństwem”.

Na początku tego roku chiński rząd zadał miażdżący cios branży miningowej. Chińscy górnicy, którzy wcześniej odpowiadali za połowę globalnego hash rate’u Bitcoina, musieli przenieść się do innych jurysdykcji.

Tencent Holdings i Alibaba Group Holding, poczynili jednak postępy w zakresie inicjatyw badawczo-rozwojowych skoncentrowanych na NFT. W zeszłym miesiącu Tencent uruchomił swoją platformę transakcyjną Huanhe. Jej celem jest zintegrowanie NFT z platformą streamingu muzyki QQ Music.

Podobnie, partner finansowy Alibaby, Ant Group, wystawił ostatnio na sprzedaż dwa obrazy NFT w ramach swojej aplikacji portfelowej Alipay.

Pomimo tego, chińscy zwolennicy NFT wciąż pozostają ograniczeni. Do transakcji można bowiem używać wyłącznie oficjalnej waluty narodowej – Renminbi. Ponadto, raz zakupione NFT nie mogą być odsprzedawane, gdyż stanowiłoby to naruszenie krajowych przepisów finansowych.

chiny traktują btc jako cyfrowy towarreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.