Chiński gigant płatności AliPay sprzedał NFT na swoim własnym blockchainie | Wiadomości | CrypS.

Chiński gigant płatności AliPay sprzedał NFT na swoim własnym blockchainie

Zerelik Maciej
Rynek NFT rośnie jak na drożdżach

Największa chińska cyfrowa platforma płatnicza, Alipay, sprzedała niewymienne tokeny (NFT) na swojej własnej, autoryzowanej sieci blockchain o nazwie AntChain.

NFT emitowane na AntChain

Według doniesień, Alipay, spółka powiązana z chińskim gigantem e-commerce Alibaba, wprowadziła na rynek 8000 limitowanych NFT. Są one oparte na dwóch starożytnych dziełach sztuki z jaskini w Dunhuang. Przedstawiają one latające „apsary” lub duchy wraz ze świętymi jeleniami z Jaskini Tysiąca Buddów, lub Jaskini Mogao, w chińskim mieście Dunhuang.

Każdy NFT jest limitowany do 8000 egzemplarzy i został wyemitowany na AntChain, prywatnym blockchainie zapoczątkowanym przez firmę macierzystą Alipay – Ant Group.

Wyceniana na 200 miliardów dolarów Ant Group jest jedną z największych firm finansowych na świecie. Jest również liderem, jeśli chodzi o prace badawcze w przestrzeni blockchain. Jak informowaliśmy wcześniej, Ant Group w latach 2017-2020 złożyła największą liczbę blockchainowych patentów.

Teraz firma weszła na szybko rozwijający się rynek NFT. W ciągu ostatniego roku, NFT eksplodowały popularnością. Wielu cyfrowych artystów, celebrytów, muzyków i sportowców wprowadziło na rynek cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie w formie właśnie niewymiennych tokenów.

Prywatny vs publiczny blockchain

NFT reprezentują własność unikalnych cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich poprzez zapisanie ich na publicznym blockchainie, takim jak Ethereum. Ponieważ większość tokenów NFT jest obecnie emitowana na Ethereum, są one wymieniane na ETH, rodzimą kryptowalutę tego blockchaina.

Stawia to NFT wspierane przez Ethereum w bezpośredniej sprzeczności z chińskimi restrykcjami dotyczącymi handlu kryptowalutami i pozyskiwania funduszy w oparciu o kryptowaluty. W przeciwieństwie do blockchainów takich jak Bitcoin czy Ethereum, prywatne blockchainy przyznają pojedynczemu podmiotowi władzę nad całą siecią.

Ze względu na ich wysoce scentralizowaną naturę, prywatne blockchainy nie wiążą się z wykorzystaniem żadnej kryptowaluty. Na przykład Alipay sprzedał każdy ze swoich NFT za 9,9 Renminbi (RMB), plus 10 kredytów Alipay.

 

Rynek NFT rośnie jak na drożdżach
reklama
reklama