Komisarz CFTC: anonimowość kryptowalut musi się skończyć | Wiadomości | CrypS.

Komisarz CFTC: anonimowość kryptowalut musi się skończyć

Redaktor: Michał Misiura
hackerzy z mostu roning przenieśli środki do btc

Według doniesień medialnych członkini amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wzywa do ukrócenia anonimowych transakcji kryptowalutowych. Takie działania miałyby doprowadzić do ograniczenia nielegalnej działalności.


Takie stanowisko komisarz CFTC Christy Goldsmith Romero opublikowała Agencja Reutera, według której urzędniczka stwierdziła, że ściślejsze kontrole rządowe i branżowe dotyczące aktywów cyfrowych są potrzebne, aby ograniczyć zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Komisarz wypowiedziała się podczas konferencji City Week w Londynie, mówiąc m.in. że przestępcy korzystają z kryptowalut, aby finansować cyberprzestępstwa.

– Oszustwa są cechą charakterystyczną rynków aktywów cyfrowych, a ponoszone tam straty są często pomijane. Konieczne jest zatem, aby rządy, a zwłaszcza branża, zajęły się tym, co sprawia, że kryptowaluty są tak atrakcyjne dla nieuczciwej działalności, czyli ich anonimowością – mówi Romero.

Reuters wskazuje również, że USA, powołując się na względy bezpieczeństwa narodowego, niedawno zakazały korzystania z mieszarki kryptowalutowej Tornado Cash. Kongres USA rozważa także wprowadzenie nowych przepisów, które mają odnosić się do anonimowości w aktywach cyfrowych.

Pranie pieniędzy wciąż domeną tradycyjnych banków

Zdaniem Romero wszystkie firmy z branży kryptowalutowej mogą odciąć się od mieszarek i technologii zwiększających poziom anonimowości, a jednocześnie mogą zapewniać klientom prywatność finansową.

Pranie pieniędzy wciąż jednak jest domeną tradycyjnego systemu finansowego. Zgodnie z raportem opublikowanym przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości, każdego roku przez tradycyjny system bankowy przechodzi ponad bilion “brudnych” dolarów.

Niedawna analiza opublikowana przez magazyn Forbes wykazała, że giganci bankowi, w tym Capital One i Deutsche Bank, zostali w 2021 roku ukarani grzywną w łącznej wysokości 2,7 mld USD. To efekt naruszeń związanych z praniem pieniędzy. Jeśli chodzi o przemysł kryptowalutowy, styczniowy raport Chainalysis wykazał, że pranie pieniędzy stanowiło mniej niż jeden procent wszystkich transakcji kryptowalutowych w 2021 roku.

hackerzy z mostu roning przenieśli środki do btc

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.