Kanadyjski nastolatek podejrzany o hack na DeFi o wartości 16 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Kanadyjski nastolatek podejrzany o hack na DeFi o wartości 16 mln USD

Autor: Anna Sutowicz
Kongres obawia się, że DeFi to finansowy 11 września

Andy Madjedovic trzy miesiące temu wydrenował 16 mln dolarów wykorzystując błąd w kodzie protokołu zdecentralizowanych finansów (DeFi) Indexed Finance. By uniemożliwić mu przeniesienie skradzionych środków – wydano nakaz jego aresztowania.

Nastolatek Andy Madjedovic to pierwszy haker DeFi, który jest aktywnie ścigany. W październiku tego roku Madjedovic wydrenował 16 milionów dolarów, wykorzystując protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi). Posłużył się pożyczkami błyskawicznymi. Teraz nastolatek odmawia zwrotu środków.

Code is law

Madjedovic poinformował na Twitterze, że „walczy na śmierć i życie” o to, czy powinien mieć pozwolenie na zachowanie funduszy. Napisał także “code is law”, co oznacza, że jeśli pozwala na to kod oprogramowania, to działanie jest dozwolone. Technologia stopniowo przejmuje kontrolę nad zasadami prawa. Wyznawcy “code is law” wierzą, że kod stanie się kiedyś ostatecznym autorytetem. Nastolatek nie stawił się na osobistym przesłuchaniu we wtorek. W środę został wydany nakaz stawienia się przed sądem w Ontario.

W ocenie Laurence Day, współtwórcy Indexed Finance, nakaz został wydany by uniemożliwić Madjedovicowi przeniesienie skradzionej krypto do Tornado Cash lub też do innej podobnej usługi. Day twierdzi, że włamanie było zwykłym oszustwem.

Możliwe, że argument Medjedovica „kod jest prawem” nie zostanie wcale poddany kontroli prawnej. Dotychczas organy ścigania nieczęsto angażowały się w hacki i exploity. Częściowo dlatego, że zidentyfikowanie ich sprawców jest prawie niemożliwe, ponieważ atakujący wykorzystują odpowiednie narzędzia by zatrzeć ślady. Sektor ten porównywany jest do finansowego „Dzikiego Zachodu”. W przypadku braku legalnej władzy oraz przepisów możliwych do wyegzekwowania pozostaje jedynie samoregulacja oraz dobra wola hakerów.

Kongres obawia się, że DeFi to finansowy 11 września

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.