Kanadyjski „król kryptowalut” był porwany i torturowany dla okupu | Wiadomości | CrypS.

Kanadyjski „król kryptowalut” był porwany i torturowany dla okupu

Redaktor: Michał Misiura
kanadyjski król kryptowalut porwany

Samozwańczy kanadyjski „król kryptowalut” Aiden Pleterski został porwany, torturowany i przetrzymywany dla okupu po rzekomym wyłudzeniu od inwestorów wielu milionów dolarów. Takie informacje znalazły się w dokumentach złożonych do sądu na początku tego miesiąca.


W sierpniu ubiegłego roku Pleterski złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, ale 23-latek jest oskarżony o prowadzenie nieuczciwego programu inwestycyjnego. Od momentu rozpoczęcia postępowania upadłościowego w jego sprawie złożono wnioski o wartości 25 mln CAD.

Pleterski obiecywał inwestorom, że zainwestuje ich pieniądze w kryptowaluty i pozycje walutowe. Okazało się jednak, że z zebranej kwoty 41,5 miliona dolarów miał zainwestować tylko 670 000 CAD, czyli mniej niż 2% całkowitej kwoty.

W międzyczasie Pleterski miał wydać blisko 16 mln CAD na „prywatne wydatki”, które obejmowały wynajem odrzutowców, wyjazdy na kosztowne wakacje i zakup luksusowych pojazdów, takich jak „Ferrari, cztery Audi, trzy Lamborghini, trzy McLareny, Land Rover i BMW”.

3 mln CAD okupu

W grudniu syndyk masy upadłościowej Rob Stelzer został powiadomiony przez policję w Toronto, że Pleterski został porwany. Dokumenty złożone 14 marca zawierały zeznania ojca Pleterskiego, Dragana Pleterskiego.

– Został porwany – zeznał ojciec Pleterskiego. – Przetrzymywali go przez około trzy dni, przewozili do różnych części południowego Ontario, bili go, torturowali, pozwalali mu na wykonywanie telefonów tylko do określonych osób.

Według dokumentów sądowych jedną z osób, z którymi kontaktował się Pleterski, był Sandeep Gupta, właściciel mieszkania, w którym mieszkał. Pleterski miał prosić Guptę o przekazanie 3 mln CAD porywaczom. Ojciec Pleterskiego zeznał, że jego syn został ostatecznie wypuszczony pod warunkiem szybkiej zapłaty okupu i powstrzymania się od kontaktu z organami ścigania.

Pleterski twierdzi, że pierwsze problemy pojawiły się w listopadzie 2021 roku, gdy stracił wszystkie zainwestowane pieniądze w wyniku załamania na rynku kryptowalut. Strata powiększała się, a on postanowił inwestować agresywnie, aby odzyskać część utraconych pieniędzy. Ostatecznie jednak ponosił dalsze straty.

kanadyjski król kryptowalut porwany

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.