Justin Sun odrzuca zarzuty dotyczące insider tradingu | Wiadomości | CrypS.

Justin Sun odrzuca zarzuty dotyczące insider tradingu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Założyciel Tron, Justin Sun, odpiera zarzuty o bombowe oskarżenia o Poloniex

Justin Sun jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w branży kryptowalut. Zapowiedział jednak, że podejmie kroki prawne, aby przeciwstawić się zarzutom portalu The Verge dotyczącym kierowania przez niego siecią blockchain TRON i zarządzania giełdą kryptowalutową Poloniex.

Sun to urodzony w Chinach przedsiębiorca technologiczny, który założył TRON w 2018 roku, a następnie jeszcze w tym samym roku kupił firmę zajmującą się oprogramowaniem peer-to-peerBitTorrent. W 2019 roku z kolei zainwestował w giełdę Poloniex.

The Verge zarzuciło Sunowi, że wykorzystał TRON i Poloniex do prowadzenia praktyk biznesowych, które potencjalnie mogły być nielegalne. Artykuł “The Many Escapes of Justin Sun” został napisany przez Christophera Harlanda-Dunawaya – redaktora, który we wrześniu 2020 roku opublikował równie kontrowersyjny artykuł o zakupie BitTorrenta przez Suna. Sun odparł jednak te zarzuty pisząc dzisiaj na Twitterze:

Jest to kompletna nieprawda ze strony The Verge i reportera oraz jawne oszczerstwo na temat działalności Poloniex. Poloniex cieszy się solidnym zarządzaniem ryzykiem i silnymi zasobami finansowymi, które w całej swojej historii zapewniały najwyższej klasy usługi dla naszych klientów. Ponadto, zawsze staraliśmy się współpracować z organami regulacyjnymi i inwestowaliśmy w najnowocześniejsze udogodnienia KYC zgodnie ze standardem branżowym.

Następnie zaprzeczył, że giełda ma siedzibę na Seszelach i zaznaczył, że nie obsługuje obywateli USA. Po wykupieniu Poloniex od Circle w 2019 roku, giełda ogłosiła, że zablokuje dostęp dla klientów ze Stanów Zjednoczonych.

W kwietniu 2020 r., pomimo kontroli regulacyjnej ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Poloniex przeforsował wprowadzenie na rynek platformy umożliwiającej prowadzenie IEO, czyli mechanizmu sprzedaży nowych tokenów za pośrednictwem giełdy. Niedawno, w sierpniu 2021 r., platforma zawarła ugodę z SEC na kwotę 10 milionów dolarów w związku z zarzutami agencji, że przed inwestycją Suna notowała ona papiery wartościowe. Giełda ani nie przyznała się, ani nie zaprzeczyła tym ustaleniom.

Sun w przeszłości zyskał rozgłos, kupując kolację z anty-bitcoinowym inwestorem Warrenem Buffettem, płacąc celebrytom za promowanie sieci Tron (czemu zaprzecza), kupując miejsce w rakiecie Blue Origin, a ostatnio narzekając, że rząd Ukrainy nie chce rozdać airdropu użytkownikom TRONa, którzy przekazali jej darowizny.

Założyciel Tron, Justin Sun, odpiera zarzuty o bombowe oskarżenia o Poloniexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.