Poloniex uruchamia platformę do emisji tokenów | Wiadomości | CrypS.

Poloniex uruchamia platformę do emisji tokenów

Marek Lesiuk
giełda kryptowalut poloniex przejęta przez tron

Poloniex, powszechnie znana, choć nie wolna od kontrowersji giełda walut wirtualnych, 5 kwietnia bieżącego roku poinformowała o uruchomieniu platformy LaunchBase.

Ma ona posłużyć jako powszechnie dostępne narzędzie do emisji tokenów opartych na blockchainie, ułatwiając konstrukcję ich kodu, wprowadzenie (w formule IEO), a także późniejszą obsługę.

Giełda deklaruje przy tym wsparcie i doradztwo dla projektów; będą one mogły być finansowane za pośrednictwem akcji crowdfundingowych na platformie.

Jednakże jedyną walutą, której obsługa będzie uruchomiona – i na którą, w związku z tym, emitowane tokeny będą musiały być w pierwszej kolejności wymienialne – będzie Tron (TXR).

Pierwszym uruchomionym na niej projektem będzie JUST, rozproszona kryptospółdzielnia „kredytowa”, obracająca emitowanym przez siebie tokenem JST. Będzie on umożliwiał obsługę obrotu na portalu spółdzielni, z której zyski będą mogły być transferowane do postaci stablecoina TXR.

Wybór ten zapewne nie pozostaje bez związku ze zmianami w strukturze własnościowej giełdy, w której udziały nabył Justin Sun, założyciel Tron Foundation, emitenta TXR.

giełda kryptowalut poloniex przejęta przez tron
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.