Ukraina rozda airdrop swoim darczyńcom | Wiadomości | CrypS.

Ukraina rozda airdrop swoim darczyńcom

Zerelik Maciej
Bitcoin ratunkiem dla Ukraińców

Ukraina potwierdziła, że dokona airdropu, aby nagrodzić darczyńców, którzy finansowo pomogli krajowi w jego wysiłkach wojennych z Rosją.

Ukraina potwierdza airdrop, snapshot zaplanowany na jutro

W ciągu ostatnich kilku dni społeczność kryptowalutowa zjednoczyła się, aby wesprzeć Ukrainę w walce z Rosją. W sobotę rząd opublikował apel o darowizny w Bitcoinie, Ethereum i Tetherze, a od tego czasu zaczął przyjmować też TRON, Polkadot i Solana. Dotychczas wartość darowizn przekroczyła już 28 milionów dolarów.

Teraz Ukraina planuje podziękować swoim darczyńcom – przynajmniej symbolicznie. Wschodnioeuropejski kraj zapowiedział na Twitterze, że rozda airdrop osobom, które wspomogły go finansowo.

Czym są airdropy?

Airdropy kryptowalut polegają zazwyczaj na tym, że zespół rozdaje darmowe tokeny określonym osobom w ramach społeczności – zazwyczaj wczesnym użytkownikom – jako nagrodę za wsparcie projektu. Są one również popularnie wykorzystywane jako strategia promocyjna. Tokeny są zazwyczaj tworzone z niczego i rozpoczynają swoje życie jako bezwartościowe aktywa. Jednak po dystrybucji mogą stać się wartościowe, w zależności od ich użyteczności.

W niektórych przypadkach platformy lub firmy rozdają darmowe Bitcoiny, aby przyciągnąć użytkowników. Na przykład Salwador rozdał BTC o wartości 30 dolarów każdemu obywatelowi, który pobrał oficjalną aplikację portfela cyfrowego Chivo, aby promować przyjęcie Bitcoina w kraju.

W przypadku Ukrainy airdrop Bitcoinów byłby jednak sprzeczny z celem kampanii charytatywnej. Podczas gdy kraj ten nie podał żadnych szczegółów, można bezpiecznie założyć, że będzie on prawdopodobnie przeprowadzony na blockchainie innym niż Bitcoin z powodu ograniczonych możliwości programowania sieci.

Jeśli jednak airdrop odbędzie się na Ethereum lub Polkadot, Ukraina będzie mogła nagrodzić swoich darczyńców tokenami zamiennymi, NFT lub nawet odznakami POAP. 

Bitcoin ratunkiem dla Ukraińców
reklama
reklama