Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 9.04] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 9.04]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny, cotygodniowy, przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Bitcoiny ukraińskich urzędników

652 ukraińskich urzędników zadeklarowało posiadanie 46 000 bitcoinów wartych 2 mld USD. Największym wielorybem z nich jest radny z Dniepropietrowska, który ma 18 000 BTC. „Albo fantazjowali o nich, żeby usprawiedliwić swoją gotówkę i wybielić pieniądze, albo mamy bardziej postępowych i dalekowzrocznych inwestorów, niż myśleliśmy.” – skomentował wicepremier kraju.

CrypS: Ukraińscy urzędnicy zadeklarowali posiadanie 46 000 BTC

Rekompensata za spóźniony lot

Już wkrótce hiszpańscy podróżni będą mogli domagać się kryptowalut m.im. za opóźnienia w lotach, stratę bagażu czy anulowanie rezerwacji. Taką możliwość da im firma Wings to Claim, która zajmuje się egzekwowaniem odszkodowań w branży turystycznej. Tego typu zwroty będą obsługiwane przez giełdę kryptowalut Criptan.

Bitcoin.com: Spanish Travel Compensation Firm Signs Deal With Domestic Exchange to Reimburse Travelers With Cryptos

Blockchain na pomoc naturze

Technologia blockchain pomogła ochronić zagrożone wyginięciem pstrągi apache z Arizony. Żeby zrozumieć powód zanikania gatunku zaczipowano 250 ryb. Gromadzone na blockchainie dane pozwoliły ustalić, że przyczyną wymierania pstrągów apache jest ich krzyżowanie się z pstrągami tęczowymi. Receptą okazało się odizolowanie gatunku.

Earth Island Journal: Crypto-Conservation

Kryptowaluty za wynajem

Kalifornijski gigant rynku nieruchomości, Caruso Properties, ogłosił że zacznie akceptować płatności w bitcoinach. Spółka nawiązała w tym celu współpracę z giełdą Gemini oraz zamieniła na niej 1% aktywów na BTC. Szef firmy uważa, że kryptowaluty będą zyskiwać na popularności i staną się powszechnym środkiem płatniczym.

CrypS: Caruso Properties będzie przyjmować płatności w BTC

Sacramento Kings wypłaca BTC

Dyrektor generalny Sacramento Kings, ogłosił że pracownicy i gracze drużyny mogą otrzymywać taką część swojej pensji w bitcoinach, jaką chcą. Legendarny klub NBA był pierwszym w lidze, który zaczął akceptować BTC jako formę płatności za bilety na mecze w 2014 roku.

CryptoPotato: Sacramento Kings’ Players to Receive Salaries in Bitcoin, Said the Team’s Owner

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.