Caruso Properties będzie przyjmować płatności w BTC | Wiadomości | CrypS.

Caruso Properties będzie przyjmować płatności w BTC

Mariusz Przepiórka
Caruso Properties będzie przyjmować płatności w BTC

Firma Caruso Properties z Kalifornii poinformowała, że będzie akceptować bitcoina we wszystkich płatnościach z tytułu wynajmu nieruchomości. To największy zarządca nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, który dopuszcza taką możliwość. Spółka w tym celu nawiązała współpracę z giełdą Gemini.

Gigant nieruchomości akceptuje BTC

Według doniesień L.A. Times, płatności w BTC będą obejmować zarówno obiekty komercyjne, jak i mieszkalne. Ponadto gazeta donosi, że spółka Caruso na giełdzie Gemini zamieniła 1% swoich środków na bitcoiny. Co ciekawe, Caruso Properties jest właścicielem nieruchomości, w której mieści się także salon dealerski Tesli w Kalifornii.

Szef Tesli Elon Musk okazał się pionierem w dziedzinie kryptowalut – przynajmniej wśród ekscentrycznych miliarderów. Niedawno o Musku zrobiło się głośno, gdy kupił bitcoiny o wartości 1,5 mld USD, a następnie Tesla zaakceptowała płatności w BTC za swoje elektryczne pojazdy. Niewykluczone, że teraz Tesla będzie płacić czynsz za wynajem właśnie w bitcoinach.

Caruso porównuje kryptowaluty do kart kredytowych

Właściciel firmy Rick Caruso powiedział, że dotychczas nie było wielkiego ruchu w zakresie płatności w bitcoinach, ale zauważył, że inwestycja, którą firma poczyniła już okazała się opłacalna. Najwyraźniej Caruso wybiega już w przyszłość i otwiera swoje nieruchomości dla potencjalnych nabywców bitcoina.

Przedsiębiorca porównał też obecną sytuację kryptowalut do statusu kart kredytowych pięćdziesiąt lat temu, które wówczas były traktowane jako dziwny i często niewiarygodny fragment technologii, który jest teraz powszechnie stosowany w społeczeństwie. Wyraził przekonanie, że w przyszłości właśnie to samo spotka bitcoina i technologię blockchain, dlatego chce, aby jego firma była na to odpowiednio przygotowana.

Tyler Winklevoss, prezes i współzałożyciel giełdy Gemini, powiedział, że jego firma jest „podekscytowana”, widząc, jak zastosowanie kryptowalut rozszerza się na rynek nieruchomości. Dodał także, że ten ruch przyniesie korzyści zarówno firmie Caruso, jak i jej klientom.

Caruso Properties będzie przyjmować płatności w BTC
reklama
reklama