Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 8.10] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 8.10]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. Dziś zajrzymy do portfela George’a Sorosa i na salwadorskie stacje paliw oraz opowiemy o blockchainowych planach miliardera Orlando Bravo.

Bitcoin u Sorosa

Rodzinny fundusz inwestora-miliardera George’a Sorosa kupił bitcoiny. „Mamy coiny. Co prawda niewiele, a same tokeny są mniej interesujące niż przypadki zastosowania DeFi” – ujawniła menadżerka Soros Fund Management, Dawn Fitzpatrick.

Cryps: Dawn Fitzpatrick potwierdza, że Soros inwestuje w BTC

Zniżka na paliwo

Nie minęło wiele czasu od wydobycia pierwszych satoshi z kopalni w pobliżu salwadorskiego wulkanu, a w kraju już pojawił się kolejny pomysł na popularyzację bitcoina. Osoby płacące przy jego użyciu za paliwo otrzymają nawet 0,20 dolara zniżki na każdym zatankowanym galonie.

Cryps: Salwador wprowadza zniżki na paliwo przy płatności w Bitcoinie

Bravo i blockchain

Entuzjasta kryptowalut miliarder Orlando Bravo zapowiedział, że jego firma będzie dużym graczem po stronie wykupów obiecujących startupów z branży blockchain. To kolejny sygnał, że rynek umacnia się i zyskuje coraz poważniejszych inwestorów. Sam Bravo przyznawał niedawno, że kupił bitcoiny.

CryptoPotato: Billionaire Orlando Bravo’s Firm Plans to Invest in Blockchain Tech Companies

Białoruski manewr

Jedna z największych białoruskich państwowych firm chemicznych Grodno-Azot rozważa wprowadzenie płatności w kryptowalutach. To pozytywna informacja dla adopcji bitcoina, ale oczywiście jej umotywowania należy szukać w sankcjach gospodarczych nałożonych na reżim.

Cryps: Białoruska firma chemiczna Grodno-Azot rozważa wprowadzenie krypto płatności

Badania na Sri Lance

Sri Lanka powołała komisję, która zbada optymalne regulacje i potencjał do wykorzystania kryptowalut i technologii blockchain w kraju. Na początku pod lupę wzięte zostanie podejście stosowane przez państwa, które wykazują się aktywnością na tym polu. Dobrze sformułowane prawo może przyciągnąć zagraniczne inwestycje z branży i na to właśnie liczą władze Sri Lanki.

CoinDesk: Sri Lanka Government Forms Panel to Study Digital Banking, Blockchain for Attracting Investment

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.