Białoruska firma chemiczna Grodno-Azot rozważa wprowadzenie krypto płatności | Wiadomości | CrypS.

Białoruska firma chemiczna Grodno-Azot rozważa wprowadzenie krypto płatności

Redakcja
Rząd Białorusi planuje zacząć wydobywać kryptowaluty

Ponieważ Stany Zjednoczone zwiększają sankcje gospodarcze wobec Białorusi, Grodno-Azot, krajowa białoruska firma chemiczna, rozważa wprowadzenie krypto płatności.

W poście opublikowanym na swojej stronie internetowej, Dmitry Goroshko, dyrektor generalny ds. Ekonomii i finansów w Grodno-Azot, polecił “ocenić wykonalność dokonywania płatności” w kryptowalutach, aby “zbudować w przedsiębiorstwie nowoczesną gospodarkę cyfrową”.

Białoruś zalegalizowała kryptowaluty w 2017 roku. Aleksandr Łukaszenko, białoruski prezydent, który nie jest uważany za prawowitą głowę państwa przez wiele krajów na świecie, wydał wtedy dekret nr 8 w sprawie gospodarki cyfrowej.

Grodno-Azot jest otwartą spółką akcyjną białoruskiego państwowego producenta związków azotu. Zatrudnia ona ponad 7000 pracowników. Firma została objęta sankcjami USA, ponieważ jej prezes Igor Lyashenko, w dniu 9 sierpnia 2021 roku został dodany do listy SDN .

Ponadto, Łukaszenko uwięził kilku pracowników firmy. Podejrzewał bowiem, że ujawniają oni sposoby omijania sankcji. W momencie pisania tego artykułu firma chemiczna nie ujawniła żadnych istotnych szczegółów dotyczących krypto planów. Może to oznaczać, że Łukaszenko stara się zachować tajemnicę co do swoich planów gospodarczych, tak jak zapowiadał ostatnio w państwowych mediach.

Wśród zawirowań politycznych na Białorusi, branża kryptowalutowa nadal rozwija się w szybkim tempie. Pod koniec 2020 roku Belarusbank, największy bank na Białorusi, w partnerstwie z WhiteBird zapowiedział stworzenie usługi pozwalającej na zakup i sprzedaż kryptowalut.

Początkowo będą z niej mogli korzystać klienci banku Białorusi i Rosji. Instytucja ma jednak w planach ekspansję na inne kraje oraz rozszerzenie listy oferowanych cyfrowych walut.

 

Rząd Białorusi planuje zacząć wydobywać kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.