Dawn Fitzpatrick potwierdza, że Soros inwestuje w BTC | Wiadomości | CrypS.

Dawn Fitzpatrick potwierdza, że Soros inwestuje w BTC

Mariusz Przepiórka
Soros inwestuje w BTC

Rodzinny fundusz inwestora-miliardera George’a Sorosa, Soros Fund Management, zainwestował w bitcoiny. Takie informacje przekazała Dawn Fitzpatrick, która pełni funkcję menedżera funduszu Sorosa.

Fitzpatrick niedawno udzieliła wywiadu sieci Bloomberg, w którym stwierdziła, że fundusz posiada pewną sumę BTC: Mamy tokeny. Co prawda niewiele, a same tokeny są mniej interesujące niż przypadki zastosowania DeFi i innych podobnych rzeczy.

Słowa Fitzpatrick potwierdzają wcześniejsze doniesienia z początku tego roku, zgodnie z którymi, według anonimowych źródeł, Soros Fund miał rozpocząć handel bitcoinem. Soros Fund inwestuje również w firmy kryptowalutowe, takie jak NYDIG i Lukka, ale dopiero po raz pierwszy usłyszeliśmy publiczne potwierdzenie bezpośrednich inwestycji w kryptowaluty.

Kryptowaluty wchodzą do głównego nurtu

– Nie mam pewności, czy bitcoin jest postrzegany tylko jako zabezpieczenie przed inflacją. Myślę, że przekroczył już granicę i wszedł do głównego nurtu. Kryptowaluty mają obecnie kapitalizację rynkową na poziomie ponad 2 bln USD. Na całym świecie jest 200 milionów użytkowników, więc myślę, że już przeszły do głównego nurtu – dodała Fitzpatrick.

W marcu Fitzpatrick podzieliła się również swoimi poglądami na temat cyfrowych walut banku centralnego (CBDC), mówiąc, że CBDC wejdą w życie szybciej, niż się spodziewamy. Podała wówczas przykład testowania CBDC w Chinach i powiedziała, że cyfrowy juan tego kraju będzie potencjalnym zagrożeniem dla bitcoina i innych kryptowalut. Dodała jednak, że będzie to tymczasowe, wskazując, że nie spodziewa się trwałej destabilizacji bitcoina.

Rodzinne projekty inwestycyjne i giganci z branży funduszy hedgingowych coraz śmielej wkraczają na rynek kryptowalutowy. Przykładowo Point72 Asset Management Steve’a Cohena niedawno zaczął inwestować w startupy kryptowalutowe, takie jak Messari i Zero Hash. Według doniesień medialnych, fundusz Third Point należący do inwestora-miliardera Dana Loeba również posiada kryptowaluty.

Soros inwestuje w BTC
reklama
reklama