Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 5.02] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 5.02]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek o kryptowalutach, ich rosnącej adopcji oraz nowych wykorzystaniach technologii blockchain:

BTC za grę w CS:GO

Start-up ZEBEDEE wypuszcza serwery Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), dzięki którym gracze będą mogli zarabiać bitcoiny. Technologia Infuse umożliwi im zdobywanie małych kwot w BTC w zamian za dobre statystyki w grze. Za każdym razem gdy gracz pokonuje przeciwnika rośnie jego bilans satoshich.

CrypS: Zarabiaj BTC grając w Counter-Strike

Bitcoinem na stacji

Sieć 46 chorwackich stacji benzynowych Tifon zacznie akceptować płatności w kryptowalutach. Wśród obsługiwanych aktywów znajdą się bitcoin, eter, stellar, ripple i EOS. Infrastrukturę potrzebną do obsługi krypto-płatności dostarczy lokalna platforma PayCek.

CoinDesk: Croatia’s Tifon Gas Stations Hope to Tap Tourist Trade With Crypto Payment Support

Marihuana za krypto

Brave New Coin (BNC) i Solana dostarczą blockchainowe rozwiązanie do płatności za konopie indyjskie w Nevadzie. Branża ta jest w dużym stopniu odcięta od usług bankowych w USA i stąd pomysł, żeby zastąpić je kryptowalutami.

Decrypt: Brave New Coin, Solana to Help Solve Nevada’s Cannabis Problem

Atomowa kopalnia

Ukraińskie Ministerstwo Energii zastanawia się nad założeniem kopalni kryptowalut, która korzystałaby z nadprodukcji energii jądrowej. W sprawie toczą się rozmowy pomiędzy państwowym przedsiębiorstwem Energoatom i ukraińskim producentem koparek BTC – Hotminem.

CrypS: Ukraina rozważa zbudowanie kopalni BTC korzystającej z energii jądrowej

Start Hashmask

Hashmask, czyli nowy projekt oparty o niezamienne tokeny NFT, zebrał ponad 7600 ETH (około 10 mln USD) za sprzedaż 15 300 kart kolekcjonerskich. Każda z nich stanowi unikalny obrazek z inną postacią i może być nazwana przez swojego posiadacza.

CrypS: Cyfrowy projekt w 4 dni zgromadził 10 mln USD z tokenów NFT

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.