Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 4.02] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 4.02]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

W kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji ze świata kryptowalut i technologii blockchain, opowiemy dziś o aborygeńskim CBDC, owocnym partnerstwie Miami i CityCoins oraz bitcoinowej kawiarni w Tajlandii. 

Aborygeńskie CBDC

Suwerenny Rząd Yidindji (niezależne Aborygeńskie państwo leżące na terenie Australii) wyemitował cyfrową walutę Dolar Yidinji. Token ma kilka unikalnych cech. Jedną z nich jest wymienialność na surowce (rezerwę stanowi złoto, srebro oraz inne minerały i zasoby naturalne, m.in. zielony i niebieski węgiel). Walutą można płacić w lokalnych sklepach i urzędach.

MetaMUI medium.com: The Sovereign Yidindji Government (SYG) has issued and deployed the Sovereign Yidindji Dollar successfully using MetaMUI Identity-based Blockchain

Miami zyskuje z CityCoins

Miami otrzymało 5,25 mln dolarów od CityCoins, które współtworzy projekt lokalnej cyfrowej waluty. W portfelu miasta pozostaje jeszcze 15,9 mln USD, które będzie można wypłacić w dalszej kolejności. Burmistrz Miami zapowiada, że fundusze zostaną podzielone tak, żeby 70% zysków trafiło do mieszkańców.

Cryps: Miami zarobiło 5,25 mln USD w projekcie CityCoins

Kawiarnia bitcoin

Kawiarnia HIP na północy Tajlandii przeszła metamorfozę, która uczyniła ją lokalnym centrum społeczności kryptowalut. W 2020 roku właściciel zmienił wystrój, montując dziesiątki ekranów z wykresami oraz stworzył przestrzeń do wymiany informacji i porad inwestycyjnych. Dzięki temu liczba klientów lokalu podwoiła się.

Reuters: Thai cafe serves up crypto advice with coffee and cake

Krypto na niemieckiej giełdzie

Deutsche Börse, czyli wiodący niemiecki operator giełdowy, poinformował o ogromnym wzroście popytu na kryptowalutowe produkty inwestycyjne. W 2021 roku średni miesięczny obrót tego rodzaju instrumentami przekroczył 1 mld dolarów. Oznacza to wzrost o 922% w porównaniu do 2020 roku.

Cryps: Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowe

BTC walutą Arizony?

Senator z Arizony przedstawił projekt ustawy, która czyniłaby bitcoin prawnym środkiem płatniczym na terenie stanu. Szansa na to, że znajdzie ona szersze poparcie jest minimalna. To jednak kolejny sygnał świadczący o coraz większej popularności kryptowalut.

Cryps: Projekt ustawy w Arizonie chce uczynić Bitcoina legalnym środkiem płatniczym

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.