Miami zarobiło 5,25 mln USD w projekcie CityCoins | Wiadomości | CrypS.

Miami zarobiło 5,25 mln USD w projekcie CityCoins

Anna Sutowicz
Miami otrzymało wypłatę z projektu CityCoins 5 mln USD

Miami otrzymało wypłatę od CityCoins. Pierwsza płatność wyniosła 5,25 mln USD. Kolejne 15,9 mln USD pozostaje w portfelu miasta. CityCoins to oprogramowanie do blockchain Stacks (STX), które pomaga lokalnym administracjom w tworzeniu własnej kryptowaluty. 

Burmistrz Miami Francis Suarez ogłosił na Twitterze, że miasto otrzymało 5,25 mln USD w ramach projektu CityCoins.

To historyczny moment dla naszego miasta, współpraca z innowacyjnym projektem, który tworzy zasoby dla naszego miasta poprzez innowacje, a nie opodatkowanie.

W portfelu miasta pozostaje jeszcze 15,9 mln USD. Nie jest jeszcze wiadomo, czy są to środki dla samego miasta, czy dla poszczególnych uczestników projektu. Wedle wcześniejszych wypowiedzi burmistrza, fundusze będą podzielone między 30%-70% pomiędzy Miami i jego mieszkańców.

O decyzji Miami dotyczącej uczestnictwa w projekcie CityCoins pierwszy raz poinformowano w sierpniu ubiegłego roku. Znany zwolennik kryptowalut – burmistrz Miami Francis Suarez, zapowiedział wówczas, że jego miasto udostępni własną cyfrową walutę. Token MiamiCoin powstał w oparciu o platformę CityCoins. Celem MiamiCoin z CityCoins jest pomoc miastu w zebraniu funduszy, które wedle burmistrza będą wykorzystane na pokrycie obciążeń podatkowych dla wszystkich jego mieszkańców.

Inspirująca inicjatywa Miami

Eric Adams, burmistrz Nowego Jorku w ubiegłym roku powiedział, że mocno przygląda się niedawnemu sukcesowi wysiłków kryptograficznych Miami i chce „przyjaznej rywalizacji” z miastem w zakresie działań kryptograficznych. W efekcie czego, w 2021 roku Nowy Jork uruchomił swój NYCCoin we współpracy z CityCoins.

Władze miasta Filadelfii także są entuzjastycznie nastawione do partnerstwa z CityCoins.

Główny specjalista ds. informacji i widoczny zwolennik Bitcoin (BTC) Mark Wheeler napisał we wtorek na Twitterze, że „Philly jest gotowy” do rozpoczęcia współpracy z CityCoins.

 

Miami otrzymało wypłatę z projektu CityCoins 5 mln USD
reklama
reklama