Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 30.04] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 30.04]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Cyfrowa Etiopia

Afrykańskie państwo przechodzi poważną modernizacje na wielu poziomach. Dzięki współpracy z IOHK, blockchain kryptowaluty cardano stanie się podstawą funkcjonowania etiopskiego systemu edukacji. Emitent ADA pracuje także nad cyfrowymi dowodami tożsamości dla mieszkańców kraju.

CrypS: Etiopia wykorzysta blockchain cardano (ADA) do transformacji szkolnictwa

Etyczny kobalt

Firma byłego gracza NBA Aluma Dikembe Mutombo rozpoczęła inicjatywę o wartości 1 mld USD, która ma zmienić rynek wydobycia kobaltu w Kongo. Wykorzystaniu technologii blockchain ma ograniczyć niszczenie środowiska, korupcję i wykorzystanie pracy dzieci.

Decrypt: NBA Alum Dikembe Mutombo Backs Blockchain for Ethical Cobalt Mining in Congo

Iran importuje za BTC

Bank Centralny Iranu (CBI) pozwolił, aby licencjonowane kantory oraz banki używały kryptowalut do rozliczeń w międzynarodowym handlu. Dobra wieść dla adopcji bitcoina niekończenie spodoba się Stanom Zjednoczonym, ponieważ jest to sposób na omijanie ich sankcji.

CrypS: Iran zezwala na kryptowalutowe płatności za import towarów

Bitcoin accepted here

Amerykańska sieć 600 luksusowych restauracji, hoteli i kasyn – Landry zapowiedziała, że do 90 dni rozpocznie przyjmowanie kryptowalutowych płatności w niemal wszystkich lokalach. Jej właściciel, teksański miliarder Tilman Fertitta, to znany zwolennik bitcoina.

U.Today: Tilman Fertitta’s Restaurants to Start Accepting Cryptocurrencies

Nigeria kupuje krypto

Aż 32% mieszkańców Nigerii deklaruje korzystanie z kryptowalut – dowodzi ankieta przeprowadzona przez Statista. To najwyższy wynik spośród wszystkich 74 krajów poddanych badaniu. Nigeryjczycy chętnie używają kryptowalut do codziennych płatności i zagranicznych transferów.

CrypS: Rekordowa popularność kryptowalut w Nigerii

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama