Etiopia wykorzysta blockchain cardano (ADA) do transformacji szkolnictwa | Wiadomości | CrypS.

Etiopia wykorzysta blockchain cardano (ADA) do transformacji szkolnictwa

Michał Misiura
etiopia użyje cardano do transformacji systemu edukacji

Rząd Etiopii przeprowadza transformację systemu edukacji w oparciu o technologię blockchain. Opracowaniem rozwiązania zajmie się spółka IOHK, stojąca za protokołem kryptowaluty cardano (ADA).

Identyfikator IOHK Atala PRISM ID pozwoli zbudować odporny na fałszerstwa rejestr, który obejmie ponad 5 mln uczniów, 3500 szkół oraz 750 tys. nauczycieli. Rozwiązanie oparte na technologii blockchain będzie służyć do zapisu ocen, frekwencji oraz identyfikacji i lokalizacji osób należących do etiopskiego systemu edukacji. To pomoże usprawnić szkolnictwo wykrywając przyczyny słabych wyników w nauce.

Po pięciu latach prac badawczo-rozwojowych Cardano jest teraz wystarczająco dojrzałe, aby stanowić podstawę rozwiązania opartego na łańcuchu bloków, które można skalować, aby służyć całej populacji kraju – powiedział John O’Connor, dyrektor operacyjny IOHK w Afryce, cytowany w raporcie Cityam.

Kolejnym celem projektu jest opracowanie systemu do wydawania cyfrowych świadectw o ukończonej edukacji. Dzięki temu ograniczone zostaną oszustwa w aplikacjach na uniwersytety, a wykształcenie będzie łatwe do zweryfikowania przez pracodawców. Stworzy to nowe możliwości dla 80% mieszkańców kraju, którzy żyją na obszarach wiejskich. Rząd Etiopii planuje także zapewnić tablety wszystkim uczniom i nauczycielom oraz udostępnić im specjalną sieć internetową.

Uważamy, że blockchain oferuje kluczową szansę na zakończenie wykluczenia cyfrowego i poszerzenie dostępu do szkolnictwa wyższego i zatrudnienia. – skomentował minister edukacji Etiopii – Getahun Mekuria.

Cyfrowa Etiopia 2025

Etiopskie władze postawiły sobie za cel włączenie kraju do grona państw o średnich dochodach. Drogą do jego realizacji ma być cyfrowa transformacja wielu obszarów gospodarki i funkcjonowania państwa, według strategii Digital Ethiopia 2025. Wśród głównych sektorów, które ma objąć wymieniane są rolnictwo, produkcja i turystyka.

Etiopia pracuje także nad, opartym na blockchainie, narodowym systemem identyfikacji tożsamości. Kraj bada możliwości wykorzystania tej technologii w śledzeniu łańcuchów dostaw, transporcie i służbie zdrowia. Nowe rozwiązania mają być wdrażane we współpracy z IOHK. Spółka pracuje obecnie nad blockchainowym, cyfrowym systemem do obsługi biletów dla transportu publicznego w stolicy Etiopii – Addis Abebie.

etiopia użyje cardano do transformacji systemu edukacjireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.