Rekordowa popularność kryptowalut w Nigerii | Wiadomości | CrypS.

Rekordowa popularność kryptowalut w Nigerii

Mariusz Przepiórka
Kryptowaluty-w-Nigerii

Kryptowaluty takie jak BTC i ETH dowiodły już swej odporności. W efekcie, w ostatnich miesiącach zainteresowanie inwestorów, zarówno detalicznych, jak i instytucjonalnych, walutami cyfrowymi znacznie wzrosło. Co więcej, akceptacja i przyjęcie kryptowalut na całym świecie nadal rośnie. W regionie Afryki czołowe miejsce wśród krajów z największą liczbą użytkowników i posiadaczy kryptowalut w 2020 roku zajęła Nigeria.

Rosnąca zależność od przekazów pieniężnych i wszechobecność płatności P2P doprowadziły do znacznego wzrostu wykorzystania kryptowalut w szeregu gospodarek krajowych. Spośród 74 krajów ujętych w globalnym raporcie wykorzystania kryptowalut opracowanym przez Statista, najwyższy poziom użycia lub posiadania kryptowalut zanotowano w Nigerii. Z danych wynika, że w Nigerii kryptowalutami posługuje się 32% ankietowanych, co jest prawdopodobnie najwyższym wynikiem w Afryce.

Szerokie zastosowanie kryptowalut w Afryce

Bitcoin ponownie przeżywa boom w Afryce, ponieważ inwestorzy zdają sobie sprawę z potencjału tej waluty. Prawie jedna trzecia Nigeryjczyków twierdzi, że miała kontakt z kryptowalutami. Co więcej, wysokie koszty przesyłania pieniędzy za granicę sprawiły, że wielu z nich zwróciło się w stronę lokalnych giełd kryptowalutowych obsługujących zagranicznych pracowników i ich rodziny. Nigeryjczycy często używają również swoich telefonów do wysyłania pieniędzy lub do płacenia w sklepach. Niedawno lokalne firmy dodały wtyczki kryptowalutowe do swoich opcji płatności mobilnych, oferując kolejny sposób, w jaki Nigeryjczycy mogą korzystać z kryptowaluty w swoim codziennym życiu.

Oprócz użytkowników w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej, kolejnym obszarem świata, w którym wiele osób korzysta z kryptowalut jest Ameryka Łacińska. Peru zajęło pierwsze miejsce z wynikiem 16%, a Brazylia, Kolumbia, Argentyna, Meksyk i Chile również osiągnęły dwucyfrowe wyniki. Szwajcaria i Grecja są krajami o najwyższym wskaźniku w Europie (po 11%). W ogólnym ujęciu kraje europejskie mają bardzo niski poziom przyjęcia kryptowalut.

Kryptowaluty-w-Nigerii
reklama
reklama