Rekordowa popularność kryptowalut w Nigerii | Wiadomości | CrypS.

Rekordowa popularność kryptowalut w Nigerii

Mariusz Przepiórka
Kryptowaluty-w-Nigerii

Kryptowaluty takie jak BTC i ETH dowiodły już swej odporności. W efekcie, w ostatnich miesiącach zainteresowanie inwestorów, zarówno detalicznych, jak i instytucjonalnych, walutami cyfrowymi znacznie wzrosło. Co więcej, akceptacja i przyjęcie kryptowalut na całym świecie nadal rośnie. W regionie Afryki czołowe miejsce wśród krajów z największą liczbą użytkowników i posiadaczy kryptowalut w 2020 roku zajęła Nigeria.

Rosnąca zależność od przekazów pieniężnych i wszechobecność płatności P2P doprowadziły do znacznego wzrostu wykorzystania kryptowalut w szeregu gospodarek krajowych. Spośród 74 krajów ujętych w globalnym raporcie wykorzystania kryptowalut opracowanym przez Statista, najwyższy poziom użycia lub posiadania kryptowalut zanotowano w Nigerii. Z danych wynika, że w Nigerii kryptowalutami posługuje się 32% ankietowanych, co jest prawdopodobnie najwyższym wynikiem w Afryce.

Szerokie zastosowanie kryptowalut w Afryce

Bitcoin ponownie przeżywa boom w Afryce, ponieważ inwestorzy zdają sobie sprawę z potencjału tej waluty. Prawie jedna trzecia Nigeryjczyków twierdzi, że miała kontakt z kryptowalutami. Co więcej, wysokie koszty przesyłania pieniędzy za granicę sprawiły, że wielu z nich zwróciło się w stronę lokalnych giełd kryptowalutowych obsługujących zagranicznych pracowników i ich rodziny. Nigeryjczycy często używają również swoich telefonów do wysyłania pieniędzy lub do płacenia w sklepach. Niedawno lokalne firmy dodały wtyczki kryptowalutowe do swoich opcji płatności mobilnych, oferując kolejny sposób, w jaki Nigeryjczycy mogą korzystać z kryptowaluty w swoim codziennym życiu.

Oprócz użytkowników w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej, kolejnym obszarem świata, w którym wiele osób korzysta z kryptowalut jest Ameryka Łacińska. Peru zajęło pierwsze miejsce z wynikiem 16%, a Brazylia, Kolumbia, Argentyna, Meksyk i Chile również osiągnęły dwucyfrowe wyniki. Szwajcaria i Grecja są krajami o najwyższym wskaźniku w Europie (po 11%). W ogólnym ujęciu kraje europejskie mają bardzo niski poziom przyjęcia kryptowalut.

Kryptowaluty-w-Nigeriireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.