Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 29.10] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 29.10]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain

Mastercard wchodzi w krypto

Według ustaleń CNBC, Mastercard ogłosi wkrótce uruchomienie kryptowalutowych usług, związanych z płatnościami i punktami lojalnościowymi. Będą one dostępne dla tysięcy banków i milionów sprzedawców korzystających z sieci. Powiernictwem kryptowalut zajmie się Bakkt.

Cryps: Sieć płatności Mastercard uruchomi wkrótce kryptowalutowe usługi

Tokenizacja pozwów

Firma prawnicza Roche Freedman LLP i platforma inwestycyjna Republic wpadły na pomysł ILO – „wstępnej oferty postępowania sądowego”. Tokenizacja ma pomóc w zebraniu pieniędzy na finansowanie pozwów, a inwestorzy otrzymywać udział w zasądzonej wygranej. Pierwsze ILO dotyczy sprawy o 1 mld USD.

The Block: First tokenized lawsuit fund goes live on Republic, will distribute on Avalanche

Koreański fundusz nauczycieli

Korean Teacher Credit Union, zarządzający 40 mld dolarów, planuje zainwestować w bitcoinowy ETF – doniosły lokalne media. Jeżeli informacje zyskają potwierdzenie, będzie to pierwszy fundusz emerytalny w Korei Południowej, który kupił produkt związany z kryptowalutami.

Cryps: Korean Teacher Credit Union zainwestuje w BTC

Wharton przyjmuje bitcoiny

Wharton School, jedna z czołowych uczelni biznesowych w Stanach Zjednoczonych, zaakceptuje bitcoiny i inne kryptowaluty jako formę zapłaty za czesne. Póki co dotyczy to tylko programu „Ekonomia blockchain i zasobów cyfrowych”, ale miejmy nadzieję, że kiedyś obejmie pozostałe kursy.

Cointelegraph: Wharton accepts crypto payments for blockchain program tuition fees

Kryptowaluty na Super Bowl

Giełda kryptowalut FTX wykupiła miejsce na reklamę podczas transmisji Super Bowl. Poprzednia edycja imprezy zgromadziła przed telewizorami średnio ok. 92 mln widzów. Jest to jedno z najchętniej oglądanych widowisk w Stanach Zjednoczonych, także materiał o kryptowalutach zobaczy wiele osób.

Cryps:FTX zareklamuje kryptowaluty podczas Super Bowl

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama