Korean Teacher Credit Union zainwestuje w BTC | Wiadomości | CrypS.

Korean Teacher Credit Union zainwestuje w BTC

Konrad Juszczyk
Korean Teacher Credit Union zainwestuje w BTC

Pierwszy w kraju fundusz emerytalny z 40,2 miliardami dolarów w aktywach pod zarządzaniem, planuje podobno zainwestować w fundusz giełdowy Bitcoin (ETF).

Kolejny duży gracz wchodzi w rynek krypto

Zgodnie z lokalnymi doniesieniami Koreańska Unia Kredytowa Nauczycieli (KTCU), planuje zainwestować w bitcoiny już w przyszłym roku. Należy podkreślic jednak, że KTCU nie będzie kupować bitcoinów bezpośrednio, ale uzyska ekspozycję na nie za pośrednictwem produktów inwestycyjnych, takich jak bitcoin ETF. Obecnie fundusz emerytalny ulokował 40% swoich inwestycji w aktywa alternatywne, 10% w akcje krajowe i 9% w akcje międzynarodowe. To będzie pierwszy przypadek, gdy krajowy fundusz emerytalny zainwestuje w branżę kryptowalut. 

Urzędnik KTCU twierdzi, że instytucja planuje skonsultować się z lokalnymi zarządzającymi aktywami przed podjęciem decyzji dotyczącej alokacji aktywów: Ponieważ istnieje kilka dobrze wykonanych produktów ETF powiązanych z kryptowalutami przez zarządzających aktywami, takich jak koreańska firma Mirae Asset Global Investments, planujemy zainwestować w produkty ETF dopiero po konsultacji z krajowymi zarządcami aktywów.

Konkretna skala inwestycji zostanie ustalona przez Komisję ds. Narad Inwestycyjnych Stowarzyszenia. Ta bezprecedensowa decyzja została podobno podjęta ze względu na obserwację, że kryptowaluty stopniowo stają się głównym aktywem inwestycyjnym wśród dużych graczy. Dzieje się to wkrótce po zatwierdzeniu pierwszego bitcoinowego ETFu w USA, przy czym na rynku są już dwa i oba z nich opierają się na kontraktach futures, a nie na handlu spot.

Korean Teacher Credit Union zainwestuje w BTC
reklama
reklama