Korean Teacher Credit Union zainwestuje w BTC | Wiadomości | CrypS.

Korean Teacher Credit Union zainwestuje w BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
Korean Teacher Credit Union zainwestuje w BTC

Pierwszy w kraju fundusz emerytalny z 40,2 miliardami dolarów w aktywach pod zarządzaniem, planuje podobno zainwestować w fundusz giełdowy Bitcoin (ETF).

Kolejny duży gracz wchodzi w rynek krypto

Zgodnie z lokalnymi doniesieniami Koreańska Unia Kredytowa Nauczycieli (KTCU), planuje zainwestować w bitcoiny już w przyszłym roku. Należy podkreślic jednak, że KTCU nie będzie kupować bitcoinów bezpośrednio, ale uzyska ekspozycję na nie za pośrednictwem produktów inwestycyjnych, takich jak bitcoin ETF. Obecnie fundusz emerytalny ulokował 40% swoich inwestycji w aktywa alternatywne, 10% w akcje krajowe i 9% w akcje międzynarodowe. To będzie pierwszy przypadek, gdy krajowy fundusz emerytalny zainwestuje w branżę kryptowalut. 

Urzędnik KTCU twierdzi, że instytucja planuje skonsultować się z lokalnymi zarządzającymi aktywami przed podjęciem decyzji dotyczącej alokacji aktywów: Ponieważ istnieje kilka dobrze wykonanych produktów ETF powiązanych z kryptowalutami przez zarządzających aktywami, takich jak koreańska firma Mirae Asset Global Investments, planujemy zainwestować w produkty ETF dopiero po konsultacji z krajowymi zarządcami aktywów.

Konkretna skala inwestycji zostanie ustalona przez Komisję ds. Narad Inwestycyjnych Stowarzyszenia. Ta bezprecedensowa decyzja została podobno podjęta ze względu na obserwację, że kryptowaluty stopniowo stają się głównym aktywem inwestycyjnym wśród dużych graczy. Dzieje się to wkrótce po zatwierdzeniu pierwszego bitcoinowego ETFu w USA, przy czym na rynku są już dwa i oba z nich opierają się na kontraktach futures, a nie na handlu spot.

Korean Teacher Credit Union zainwestuje w BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.