Sieć płatności Mastercard uruchomi wkrótce kryptowalutowe usługi | Wiadomości | CrypS.

Sieć płatności Mastercard uruchomi wkrótce kryptowalutowe usługi

Michał Misiura
mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty

Jak podało CNBC, Mastercard ogłosi wkrótce, że każdy z tysięcy banków i milionów sprzedawców w jego sieci, otrzyma dostęp do kryptowalutowych usług. 

Nowe funkcje, które mają stać się dostępne dla firm korzystających z sieci płatności Mastercard obejmują bitcoinowe portfele i karty płatnicze, które dadzą możliwość dokonywania transakcji w kryptowalutach. Nowe możliwości otworzą się także przed programami lojalnościowymi: punkty zdobywane przez klientów linii lotniczych i hoteli mogą stać się wymienialne na bitcoiny.

W celu wprowadzenia kryptowalutowych usług, Mastercard nawiązało współpracę z firmą kryptograficzną Bakkt. Jej rolą będzie świadczenie usług powierniczych, o czym poinformowali dyrektorzy obu firm – podało CNBC.

Chcemy zaoferować wszystkim naszym partnerom możliwość łatwiejszego dodawania usług kryptograficznych do wszystkiego, co robią. Nasi partnerzy, tacy jak banki, fintechy czy handlowcy, mogą oferować swoim klientom możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut poprzez integrację z platformą Baktt – powiedziała Sherri Haymond, wiceprezes Mastercard ds. partnerstw cyfrowych.

Mastercard wkracza na rynek kryptowalut

Haymond poinformowała, że powodem, dla którego Mastercard chce włączyć się do świata cyfrowych aktywów jest rosnące zainteresowanie klientów, którzy sami zwracali się w tej sprawie do spółki. Dzięki temu banki będą mogły zatrzymać kapitał klientów na własnych platformach, zamiast obserwować jego odpływ na giełdy kryptowalut.

Wejście Mastercard może stać się istotnym czynnikiem napędzającym dalszą adopcję bitcoina. Globalna sieć płatnicza współpracuje obecnie z ponad 20 000 instytucji finansowych. W użyciu na świecie jest w tym momencie 2,8 mld kart Mastercard.

Na informacji o współpracy z siecią zyskało również Bakkt. Spółka, która weszła w zeszłym tygodniu na nowojorską giełdę, poprawiła swoje notowania o 237%, wkrótce po przecieku na temat współpracy.

mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty
reklama
reklama