Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 28.05] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 28.05]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Podatki w kryptowalutach w Kolorado

Gubernator Kolorado Jared Polis zaproponował, aby mieszkańcy stanu mogli płacić podatki w kryptowalutach. Polis jest znanym entuzjastom blockchaina i cyfrowych walut. Był pierwszym amerykańskim politykiem, który przyjmował wpłaty w bitcoinach na cele charytatywne.

Cryps: Gubernator Kolorado proponuje płatności podatkowe w kryptowalutach

Blockchain w walce z cenzurą

Stworzony do przechowywania danych blockchain LikeCoin, jest wykorzystywany przez mieszkańców Hongkongu, którzy chronią na nim relacje z protestów przeciwko chińskim władzom. Jest to odpowiedź na próby cenzury i usuwania nagrań.

CryptoPotato: People in Hong Kong Use The Blockchain To Fight Against Media Censorship

PayPal udostępni wypłaty

Gigant z rynku płatności uruchomił już usługi kupna czołowych kryptowalut, jednak wciąż nie pozwala przenosić ich do zewnętrznych portfeli. Zgodnie z zapowiedziami wiceprezesa spółki, już wkrótce może się to zmienić. Prace nad dodaniem wypłat są w toku

Cryps: PayPal pozwoli na wypłatę kryptowalut z kont

Szachowe mistrzostwa o bitcoin

Trwa rywalizacja 16 najlepszych szachistów świata, którzy ścierają się w 9-dniowym turnieju FTX Crypto Cup. Główną nagrodą w zawodach jest 2,18 bitcoina i 220 000 dolarów w gotówce. Główną gwiazdą turnieju jest, broniący tytułu, mistrz świata Magnus Carlsen.

Decrypt: World’s Chess Champions Compete for Bitcoin in FTX Crypto Cup

Pomnik Satoshiego Nakamoto

W Budapeszcie powstanie pomnik na cześć twórcy bitcoina – Satoshiego Nakamoto. Za jego stworzenie będą odpowiadać artyści Réka Gergely i Tamás Gilly. Posąg zostanie sfinansowany przez węgierską społeczność kryptowalut.

Cryps: Węgry postawią pomnik na cześć Satoshiego Nakamoto

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.