Gubernator Kolorado proponuje płatności podatkowe w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Gubernator Kolorado proponuje płatności podatkowe w kryptowalutach

Mariusz Przepiórka
Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świecie

Gubernator Kolorado Jared Polis zamierza uczynić ze stanu centrum rozwoju blockchain. Zaproponował on, aby mieszkańcy stanu mogli płacić podatki w kryptowalutach. Wcześniej Polis stał się pierwszym amerykańskim politykiem, który zaakceptował bitcoinowe wpłaty na cele charytatywne.

Kolorado i kryptowaluty

Gubernator Kolorado zasugerował również, że politycy, którzy są za zakazem bitcoina i nie chcą uczestniczyć w tworzeniu federalnej struktury wspierającej kryptowaluty, powinni zakazać dolara amerykańskiego zamiast bitcoina. Polis powiedział, że obrót dolarami również nie jest kontrolowany przez regulatorów i pozwala na udział w nielegalnych działaniach.  Gubernator zamierza stworzyć w Kolorado niezbędne warunki do rozwoju blockchain i kryptowalut.

Rozwój infrastruktury cyfrowej w Kolorado nie tylko przyciągnie do stanu dodatkowe inwestycje, ale także przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy. Polis wyraził nadzieję, że mieszkańcy Kolorado już w niedalekiej przyszłości będą mieli możliwość płacenia podatków za pomocą kryptowalut. – Chciałbym zobaczyć, jak Kolorado staje się centrum innowacji w Stanach Zjednoczonych i pierwszym stanem, w którym ludzie mogą używać kryptowalut do płacenia podatków – powiedział Polis podczas konferencji Consensus 2021.

Amerykańskie stany otwierają się na kryptowaluty

Gubernator Kolorado będzie rozmawiał o inicjatywie z Markiem Ferrandino, szefem stanowego Departamentu ds. podatków. Polis dodał, że inne stany już wcześniej uruchomiły podobne projekty pilotażowe, ale nie zakończyły się one pełnym sukcesem. W 2018 roku firmy w Ohio mogły płacić podatki za pośrednictwem OhioCrypto.com, usługi płatniczej związanej z BitPay, która oferowała wymianę bitcoinów na dolary amerykańskie.

Tymczasem w Nebrasce podpisano ustawę, która pozwala na funkcjonowanie stanowych banków kryptowalutowych. Ustawa została przygotowana w styczniu przez senatora stanu Nebraska Mike’a Flooda. Zgodnie z komunikatem prasowym, akt prawny został opracowany przy wsparciu japońskiej firmy kryptowalutowej Telcoin, która obiecała przenieść się do Nebraski, jeśli ustawa wejdzie w życie. – Jestem podekscytowany, że mogę powitać Telcoin w Nebrasce – powiedział Flood w oświadczeniu.

Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świecie
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.